• hayatında ast-üst ilişkisi nedir bilmeyen adam işte "dönüp kendi komutanına sıkabilirlerdi," diye saçmalamış.

ulan, sen liseyi okuyup okumadığı belli olmayan, daha tuvaletin neresine sıçacağını bilmeyen, babasının "höğt lan!" demesiyle put gibi hazır ola geçen adamdan böyle bir mantık yürütmesini mi bekliyorsun?

üstüne üstlük bir de utanmadan, arlanmadan bu çocukların vahşice katledilmesine ne diyor? "oradaki insanların öfkesi belki de kardeşinin, annesinin, babasının ölmesindendir."

affedersin kardeş, ama ne yapmış olursa olsun; ister memleketi milyarlarca dolar dolandırmış olsun, ister annemi öldürmüş olsun, bir insana böyle davranmam. benim vicdanım var, ben bir insanım. ipini koparmış kuduz köpek değilim.
  • hani troller hep der ya zamanlaması manidar diye.. 696 nolu khk ile 15-16 temmuz günleri işlenen suçların cezasız kalacağı ilan edildikten sonra ortaya çıkan görüntülerdir.
  • neden orada olduklarını bilmeyen, teslim olmuş, silahsız harp okulu öğrencilerinin öldürüldüğü görüntülerdir.
    köprüde bu çocuklara saldıran ışidçi orospu çocukları yargılanıp, hakettiği cezayı alana kadar hepimize aldığımız nefes haram.
  • psikolojimin buzulacağından korktuğum için izlemeye cesaret edemediğim görüntüler.

ben izleyemiyorum adam bizatihi yapıyor. sonra da caddede, kaldırımda aramızda dolaşıyor. bilemedim.

ekleme:
    ama o gece o askerler insan öldürdü diyenler var. konu burada insanların suçlu ya da suçsuz olmaları değil. abdullah öcalan'ın yargılandığı ülkede, 20 yaşında askere diye evden çıkan insan, yargılanmayı hak etmiyor muydu?

143 tanka ve tüfeğe sahip asker 37 sivili öldürmüş. birebir bile düşünseniz içlerinden maksimum 37 vatan haini 37 kişiyi öldürmüştür. peki kalan 106 kişi? kimin masum, kimin suçlu olduğunu nereden biliyorsunuz?

oradaki erlerin ne için kışladan çıktıklarını bilme olasılıkları çok düşük. biz de askerlik yaptık. nereye gittiğin, niçin gittiğin çoğu zaman söylenmez (bkz: istihbarata karşı koyma). adam tankı bırakıp teslim olduğuna göre demek ki içinde seni öldürme güdüsü de yok. oradaki gözünü kan bürümüş linç çetesi gibi bir hisle hareket etse ve elindeki tankı kullansa çok korkunç şeyler olurdu.

yarın orada ölen insanların aileleri ellerine palaları alıp "sen benim vatansever, fetö metö nedir bilmeyen oğlumun yargıcı oldun, savcısı oldun, celladı oldun ben de senin yargıcın, savcın, celladın olacağım" derse ve bu süreç böyle devam edip giderse işin içinden nasıl çıkılacak?

yapılması gereken şey o askerleri derdest edip kolluk kuvvetlerine teslim etmeleriydi. bunun daha fazla savunulacak bir tarafı yok.

düzeltme: yazım yanlışı
  • inanılmaz sayıda suçun şahsiliğinden haberi olmayan gerizekalı barındıran başlık.

o helikopter mermisini sıkan adam, köprüde suç işleyip işlemediği belli olmayan 20 yaşındaki çocuğun üzerinde aynı üniforma var diye katledilmesini meşrulaştırmaz.

o zaman git 700.000 kişilik tsk'nın hepsine saldır. ne duruyorsun? aynı adamlar senin mantığınla.
  • teslim olmus insanlara katil de olsalar linc uygulamak suctur. nokta!
  • peşin not: fetöcü iftirası atacaklar için 15 temmuzdan önceki fetö yazım #53998069 burada. konuya değinmek gerekirse:

evet orada askerlere saldıranlar geceden sabaha açılan ateşin intikamını alma peşindeydi. bu konuda onlara bir nebze olsun hak verilebilir.

ama askerlik yaptıysanız bilirsiniz emir komuta zincirine uymak zorundasınız. orada askerler sıkmayalım komutanım demişler. komutanı askerlere silah doğrultmuş. ayrıca yine bilirsiniz ki askeriyede akıllı telefon kullanılmaz. siz terör alarmı ve tatbikat sözleriyle sokağa çıkarılsanız ve karşınızdan ne idüğü belirsiz* bir topluluk gelse ne yapardınız? bunu hiç düşündünüz mü?

bu olayı savunanlar empatilerinde haklılar ama empatiyi karşılıklı kurmak lazım. orada onlarca provakatör vardı. bozkurt işareti yapmayı bilmeyen adamlar ceset önünde fotoğraf çektirdiler. bunlar ne ayak insanlar ve neden yargılanmayacaklar? kimse yargıdan üstün değildir. araştırılsın aralarında fetöcü varsa katledilsin içim soğumaz. ama orada bir masum asker öldürüldüyse bunun vebalini kimse veremez.

ayrıca bu görüntüler türk ordusunun bitişinin tescilidir. dandik araplar bile katara destek verdiğimizde bu görüntüleri gösterip ordumuzla taşşak geçtiler. türk ordusunu bitirmek isteyen fetöye destek mi verildi karşı mı çıkıldı bunu iyi tartmak lazım. yapılanlar orduyu iyice zor duruma düşürdü. tüm düşmanlarımıza malzeme oldu.

ve yine ayrıca bu fetöcü adamları orduya kim soktu? bunlar neden araştırılmıyor. bu adamları orduya sokan insanlar neden elini kolunus sallayarak geziyor. fetö ile fotoğrafı olan yüzlerce kişi bu ülke topraklarında televizyonlarında neden rahat rahat konuşabiliyorlar?

hiç düşündünüz mü? düşünmeyin zaten. adalet bir gün herkese lazım olacak.
  • entarilerde suursuzlugun su gibi aktigi baslik..

bir hukumet, bir cemaati icimize kadar sokar.. o cemaat iyice palazlaninca papaz olurlar.. bir darbe girisimi olur, ne hukumet, ne de cemaat odakli askerler hesap verir..

ne olur? o emir kulu erlerle hukumetin sokaga saldigi insanlar ölürler.. kimi emir eri askerin kursunlari ile, kimi de o an tum erleri dusman goren halkin linciyle.. tabi asil mevzu teslim olmus silah birakmis erlerin linci.. zaten burda, onlar bizi tararken iyiydi di mi diye konusan ak-it lerin anlayamadigi mevzu bu.. mevzu asker oldurmek degil.. mevzu darbecilere silahla karsilik vermek degil.. silah birakmis teslim olmus birisini boyle katleden orospucocugudur.. net.

hala 15 temmuzun sebebinin asil sorumlulari is basinda.. hala o darbede basrol oynayanlar oraya buraya kacmis gitmis takiliorlar.. siz daha hakli haksiz arayin. filler tepisirken, ezilen cimenleri kimse skine takmaz..

ulkedeki insanlari bu kadar birbirine dusurup dusman edenlerin alayinin amk ben.. onlar kendilerini biliyor.
  • söylenecek çok şey var ama söyleyemiyoruz işte. başımdan aşağı kaynar sular döküldü*. kendimi oradaki her şeyden habersiz emir kulu askerlerin durumunda düşündükçe elim titriyor.insanlar hem yargıç hem cellat olmuş. madem yakaladın elini kolunu bağla, teslim et polise.
  • yancı/dinci/yalaka/aptal/cahil/gerizekalılar sürüsü üşüşmüş başlığa.

baştan söyleyeyim: hepinizi sikecekler matmazel.

türkiye cumhuriyeti devleti sikecek matmazel, o görüntülerde izlediğiniz beyinsizler sürüsü değil!

istediğiniz kadar khk çıksın, isterseniz ultra mega hiper dokunulmazlık yasası çıksın, kurtulamazsınız.

bakın siz gerizekalı cahillerin anlamadığı bir şey var: terör bölgesinde bile askerlerin silahları boştur!

bedelli askerlik yapanlar ve dayı torpili ile ordu evlerinde sikinin üstünde fındık kıran asalaklar anlamaz!

15-16 temmuz 2016 tarihlerinde, darbe girişimi sırasında ölen 249 kişinin otopsi raporları nerede? kimin hangi silahtan çıkan kurşun ile infaz edildiği belli mi?

o linç ederek öldürülen çocukların ateşlediği silahlardan çıkan kurşunlar kaç kişinin/kimlerin ölümüne sebep olmuştur?

bunlara cevap verebiliyorsanız tartışabiliriz.

edit: bir yazar arkadaşımız, “terör bölgesinde bile erlerin silahları boştur” kısmı ile ilgili hatırlatma ve düzeltme yaptı. kendisine teşekkür ediyorum.

benim aklım, valilere operasyon yapmayın emrini ben verdim zamanına takılı kalmış. yanlış/eksik/hatalı bilgilendirme yaptıysam özür dilerim.

dıdıt: ben delil soruyorum: balistik inceleme raporu/otopsi raporu/savcılık iddianamesi/hakim hükmü gibi şeyler. bu yancı/dinci/cahil/aptal/beyinsizlerin delilden anladığı a haber stüdyolarında veya sabah gazetesinde masa başında hazırlanmış, götten uydurma sıçmıklar.
hesabın var mı? giriş yap