şükela:  tümü | bugün
  • 14 mayıs 2018 meral akşener'in kampanya başlangıcında sarfettiği ve ntv canlı yayınından bianda alınmasına sebep olan söz.
  • çok mantıklı ve sonuna kadar desteklediğim söz.
    bir köprü bile yapmaktan aciz devlet mi olur?
    üstelik köprü bedelinden kat kat daha fazlasını şirketlere peşkeş çekiliyor.
    bu devlet şirketlerin mi yoksa milletin mi?
  • (bkz: alo fatih)
  • üstünden kesesini dolduranların götüne sokacaklarsa halk hakkından da feragat edecektir.

en azından bana ait olan kısmını bu kutlu amaç için kullanabilirsiniz.
  • zaten kopru yapmaya ne hacet. en iyisi kurtlere iskence etmek. haydi turkiye, ileriiii.
  • akpkk'lılar koşa koşa gelmiş, stepneler görsün bunları.
    gerçi görmediklerinden mi? cin gibi biliyorlar ama susmak işlerine geliyor.
  • boş sözdür neden mi?

köprüyü şirket alırsa maliyetinden daha fazlaya yapar ama bunun parasını köprüyü kullanan insandan alır.

köprüyü devlet yaparsa parasını kullanmayandan da alır. bundan ötürüdür ki giren kullanana olsun. hayatında köprüyü kullanmayan insanlar neden para versin.

yapılmış şey üzerinden boş prim yapmanın alemi yok, de ki biz kullanım hakkını uzatıp fiyatları düşüreceğiz bu kadar.

yeşil edit: geçiş kotalarının tutturulmaması konusunu hatırlatan bolca arkadaş oldu. ben modelin doğru olduğunu söyledim devletin yaptığı hesap hataları veya yandaş kurumlara peşkeş çektiği paraları elbette hesaba katmadan söyledim söylemlerimi.

kota için verilen paralar elbette milletin cebinden çıkıyor lakin bu sorunu aşmak çok zor değil. çok basit önlemler alınabilir.

-fiyatlar düşürülüp anlaşma süresi uzatılarak kota sorunu çözülebilir. bir nevi iki tarafında faydasına olan yeni bir sözleşme.
    -yol düzenleneleri ile geçiş için o köprüye ağırlık verdirilebilir.
    bunun gibi konunun uzmanı kişiler onlarca çözüm bulabilir.

son olarakta kotanın %50 oranında tutturulduğunu varsaysak bile köprünün yarı fiyatını kullanan kişiler diğer yarı fiyatını ise millet ödemiş olur. yani kullanmayan vatandaşın cebinden çıkan para her zaman daha az.

bunları neden bu kadar uzattım bilmiyorum bilal’e anlatır gibi.
  • demek ki 50 yıl sonra iktidar olacaktır.
  • "köprüyü şirket alırsa maliyetinden daha fazlaya yapar ama bunun parasını köprüyü kullanan insandan alır. "

geçiş garantisi verildiği için zaten geçmeyende o köprülere para veriyor. hatta o köprülere geçmeyenler için ödenen para 2 senede köprü maliyetine yaklaştı. onun için milleti salak yerine koyup gerçekleri saklamayın.