şükela:  tümü | bugün
  • köpükten yapılan balon işte... hani deterjan ve su karıştırılır, sonra bunun çubuğu içine daldırılır karışımın, yavaşça üflenir ve balon oluşur... sonra uçar, herkes patlatmaya çalışır, sonra insanların çayına falan düşer**... saşma olduğu kadar eğlenceli bir şeydir...
  • masa damlayan deterjanlı sularla ıslandıktan sonra lastik borudan kesilen balon yapma aracı tekrar deterjanlı suya daldırılır, fakat bu sefer balon havaya değil masanın üzerine yapılır. balon yavaş yavaş şişirilir, üzerinde balon gerilince ortaya çıkan renkler seyredilir. sonra bu balonun içine bir balon daha, bir daha yapılır, bir süre kıpır kıpır oynaşmaları izlenir.
  • yansıyan ışığın kırılmasıyla yanar döner renklerde bir sürü balon-cuğumuz olur. çocukluğa ait şeylerden biridir, çünkü hayal gücünün sınırsızlığında, her üfleyişte sanki başka bir şey çıkacakmış* gibi inançla üflemeye devam ederiz. yanaklar daha kocamanını yapmak için şişer; çubuğa dikkatle ve yavaş yavaş üflenir. balon-cuklar "bum!" diye patlamak yerine uçup gider, sonra damla damla deterjan haline döner. deterjan kimyevi madde içerir, bir çocuk bununla oynamamalıdır. *ya ama anne ya!* (hem ortalık ıslanıyor, ne bu hal!) *ya anne bitti bu, kalanına deterjan doldurup çalkalasak???* (bak hala ne diyor! zararlı çocum o, zararlı!) *ya bi gelsene anne çabuuuk! bak ne kocaman oldu! vuuu*

yahu nerden bilecektim bir zaman geldiğinde hayatın da bu köpük balonlara benzeyeceğini. meğersem o zaman her şeyle nasıl da dalga geçiyormuşuz.

*anne bak ne aldım!* (e pes kızım, çocuk musun nesin?!) *ne güzel di mi, dur bi dakka göstereyim bak!* (burda yapma! yapma burda batırcan her yeri! deterjan olacak! git banyoda yap!) *anne bi gel bak ne güzel oluyor... *püfff püfff* (bak her yeri ıslatmış allahım yarabbim! napcam ben bununla?!)
  • şu an mutlu olmama sebep olan çocukluk şeysi. lan çok güzel ya. bir de balonları dizinde sektiriyorsan daha da zevkli. eğer balonları yiyorsan çok daha zevkli. ama bitince ne bok yiycem bilmiyorum. yine ilk aldığım gibi nasıl mükemmel olucak ki? olmaz ki cifle suyla.
  • gönül kelebeği gibi bir şey. onlar uçuştukça sizin de kalbiniz pırpır ediyor.

oldum bittim bayılırım ben bunlara. evde her zaman bu küçük "çocuk sevindiren" şeyden bulunur. beni çocuklaştırır. baloncuklar uçar ben eğlenirim.

hala para kazanmadığım için, hala bir seri baloncuk makinası alamadım. şimdiki gibi değil de daha bana ait bir evim olduğunda çok büyük hayallerim yok sanırım. bir balon makinası alsam beni dünyadan koparmaya yetebilir.

edit: başlık eski olduğu için türkçe karakter yok galiba. moderasyon köpük balon ediver şunu bir zahmet.