şükela:  tümü | bugün
  • milliyet ve habertürk gazetelerinin vermiş oldukları haberde görülen yazım hatalarının aynı olmasından çıkarılan durum.

    "rusya dışişleri bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "uçağın düşürülmesi provakasyon ya da önceden planlanmış bir hareket olarak görülmemli" denildi." görülmemli ne la?
  • şampiyon haltercimiz naim süleymanoğlu ile ilgili haberlerle bilmem kaçıncı örneğini gördüğümüz durum.

    hürriyet, akşam ve gerçek gündem gibi farklı görüşlerdeki haber sitelerinde yer alan naim süleymanoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili haberler, ajanslardan alındığı gibi aktarılmış. haberdeki yazım yanlışları (haberde "transpantlason" gibi anlam içermeyen bir sözcük yazılmış, doğrusu organ nakli anlamına gelen "transplantasyon" olacak), haberdeki cümle düşüklüğü (haberde geçen ifade: "ameliyat sırasında acil taze kana ihtiyaç duyulacağı için a pozitif kan vermek için hastaneye bekleniyor." tamam da kim bekleniyor?), haberin içeriğindeki eksik bilgiler (acil karaciğer naklinden bahsediliyor ama haberde böbrek nakli yapılacak yazılmış. nakil bilgisi doğrudur ama güreşçimizin böbreklerinde de mi sorun vardı diye bir bilgi ek olarak verilmeli değil mi?) gibi örnekler medyada haberlerin kopyala yapıştır mantığıyla ve hiç kontrol edilmeden paylaşıldığını gösteriyor.