şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlar olarak hani marjinal bizdik? sorusunu sordurtacak türden bir yaşantı sürmüş bir kazın ölüm haberi
  yeni zelanda'da 40 yaşında hayatını kaybeden thomas isimli kazın yaşadıkları sosyal medyada büyük ses getirdi.
  24 yıl boyunca henry isimli bir kazla birlikte olan thomas, 24 yıllık hayat arkadaşının henrietta isimli başka bir kuğuya aşık olmasının ardından zor günler geçirmiş.
  24 yıllık hayat arkadaşının, başka bir kaza aşık olup onunla birliktelik yaşamasının ardından thomas durumu kabullenip, yıllarca ikiliyle birlikte yaşarken, onların çocukları ve kendi çocuklarına da bakmak zorunda kalmış.
  üçlü arasındaki ilişki bu şekilde sürüp giderken, henry 2009 yılında hayatını kaybedince bu sefer yavruların tüm yükü thomas'a kalmış.
  thomas sonunda 2013 yılında wellington bird rehabilitasyon vakfı (wrbt) tarafından görevlerinden emekli edilirken, yaşlılık nedeniyle kör olmuş.
  vakıf çalışanları ise önceki gün 40 yaşına gelen thomas'ın ölümünü duyurdu. ingiliz ındependent gazetesine konuşan vakıf çalışanları, "wrbt'nin bir parçası olan thomas'ı çok seviyoruz. 30 yıllık bir aşk hikayesinin en önemli ismi." dedi.
  thomas'ın hikayesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. olayın duyulmasının ardından dünyanın dört bir köşesinden başsağlığı mesajları atıldı.
  sevgililer günü'ne bu denli yakın ölmesi de epey manidar.
  sözlüğe bir daha gelirsem "kör biseksüel ve aşk üçgenindeki kaz" nicki'ni alarak bu çilekeş dostumuzun anısı'nı yaşatacağım.