şükela:  tümü | bugün
  • belirtildiği gibi, eskişehirin en bilinen, esprilere konu meyhanesi. iki eylül caddesinde bir çıkmaz sokaktadır

ayrıca bir akrabamın* tek gözü kör kedisine verdiği isim...
  • arnavut ciğeri ve pilaki konusunda uzman kadrosuyla, kalıp gibi gelen yoğurduyla, eşsiz ızgaralarıyla rakıya hakkını teslim eden, kelle konusunda kendini aşmış olduğu duyumlarını sürekli aldığım, eskişehirli amcaların uğrak yeri. 40-50 yıllık müşterileri vardır ki; arada sırada meyhanenin gizli geçitlerinde fasılla meşk ederler, meyhanenin sahibine de sir kamil derler.
  • mezeler güzel, kafalar güzel...ortama ilk girdiimde içeride sadece iki bayan olduğunu ve onlarında ben ve arkadasım olduğunu farkettim ve tedirgin oldum açıkcası ama bosunaymış tedirginliğim, kendini bilen insanların mekanı burası.benim tavsiyem çoban kavurma olacak; ama kavunundan peynirine gerçekten herşey cok lezzetli, hele dostlarla gidildi mi yok doyumuna...
  • müzik yayını olmayan, eskişehir' in en güzel* kavurmasını yapan meyhanedir. 12' de kapanır.
  • bu mekandan adıyla bahsetmek saygısızlık addedilir kimi zaman. elinizle bir gözünüzü kapatıp "kamil" dersiniz, anlaşılır.
  • coban kavurmasi, hamsi tavasi, kuzu kellesi, ve ciger'i ile eskisehir'deki diger meyhanelerden kendisini ayri tutan guzide meyhanelerdendir. bu mekanda benim gibi sarap icen biri olmadikca, tum masalardaki mezelerin dagilimi olsun, masalarin ortusundeki sadelik olsun, ve garsonlarin hizmetlerindeki samimi uyum ile tam anlamiyla hakkini vermektedir. gidenlere tekrar afiyet olsun.
  • rakı içmek için bire bir meyhane.
    servis yapanlar lep demeden ne istediğini anlıyor.
  • benim gibi arada bir ugrayanlarinin bile bulmakta zorlanacagi bir yerdedir. guzeldir.

muzik yok, gurultu yoktur. isik yeterlidir. dostlarla giderseniz ne ala; tek giderseniz kitap gazete de yarenlik edebilir.

eskisehirdeyseniz, ve seviyorsaniz muhabbeti beraber de gidebiliriz. raki sart degil. olsa iyi olur tabii.