şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: family constellation)'da ve (bkz: bert hellinger) kitaplarında karşılaşabileceğiniz ifadelerdir; bireyler kendisinden önceki atalarına ve sisteme görünmez bağlarla bağlıdırdar, ve tıpkı fiziksel dna'larımız gibi ruhsal dna'larımızda nesilden nesil'e aktarılır, her birey faklı izler taşır önceki atalarından.

    sistemden dışlananlar( red, sevgisizlik,sağlık problemleri, ihanet, cinayet,göç.kürtaj) kendinden sonraki nesilde çeşitli hastalıklar olarak ortaya çıkar, (hiperaktivite,şizofreni,sebepsiz depresyon vs.. sürekli sebepsiz ayılmalar, bir türlü maddi olarak stabil olamama,ilişkiler vs..) burada kişi sonraki bireyler tarafından siteme dahil edilene kadar, kendine ait olmayan davranışları sergilemeye bir nevi, alarm vermeye devam edecektir. sisteme farkında olmadan biat eden kişi kör bir sevgiyle hayatta hareket eder.

    şöyle ki; kişinin, bütün davranışlarını, önce anne ve babası sonra da daha gerideki köklerine karşı bir aidiyet duygusu ve birçok zaman da kör bir sevgi ile yapmasıdır. dışarıdan kötü-sevgisiz olarak algılanan bir davranış bile, kişinin; köklerine karşı derinden hissettiği bu aidiyet duygusu ve "kör sevgi" ile bir tekrarlama içgüdüsü halinde yapılıyor olabilir. örneğin; kocasına sürekli kötü davranan bir kadının, bu davranışının ne kocasıyla ne de kendisiyle bir ilgisi yoktur. daha önceki atalarından herhangi birinin kocasını kendinden dışlaması(dede ,nine), ve onun da bu dışlanmaya karşı alarm vermesidir.

    (bkz: aile dizimi) atalarınızın bedellerinden özgürleşmeniz için muazzam bir sistem. hayatınızı incelediğinizde davranışlarınızın sizin bilincinizle tamamen çelişen ama aslında ruhsal sistemden gelen bir ipucu olduğu zamanları eğer buna kapılıp gitmezseniz görebilirsiniz. kör sevginin zararlarını yazmak istedim. sevgiyle kalın.