şükela:  tümü | bugün
 • muteveffa yeni raki'nin klarnetci ve kavalcisi olarak anabiliriz.

  aslen pamuk, konfeksiyon gibi sirrina eremedigim konularda doktorasini bu sene yazip bitirmis, kavalciliktan arta kalan vaktinde yan is olarak da bogazici universitesi fakultesine gecmistir. john lennon'a benzerligi, hossohbeti, resmi tezlerle arasinin limoniligi sebebiyle sozluk olcme degerlendirme kurumunca uygun gorulecek sozde turk aydinligi ile taninir.

  (bkz:peace initiative turkey)
 • ödevleri neye göre kime göre değerlendirdiği çözülemeyen şahıs*. mısır anekdotlarıyla yarıp koparma potansiyeline sahiptir. yardımcı doçenttir. öğrencinin kafasını karıştırmanın asli görevi olduğunu beyan etmiştir. ben de kendisini sevip sevmeme, sayıp saymama konusunda karar verememekteyimdir bu kafa karışıklığı sonucunda. ama kesin olarak ilginç bir insandır.

  edit: kafa karışıklığı kendisinin boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünün yeni yıldız adayı, ümit veren genç oyuncusu seçilmesiyle sona ermiştir. insanın bakış açısını yüksek mertebelere çıkaran, kendi fikrini empoze etmek yerine karşısındakine fikir ürettirebilen bir akademisyen. ecce homo.
 • boğaziçi'ndeki ne idüğü belirsiz makalelerle azmanlaşmış tesev tayfasının ağırlığını dengelmesini beklediğimiz "genç yetenek".

  mısır'da pamuk işiyle ilgileniyordu en son.
  (bkz: yeşil vadi)
 • boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünün yükselen değeri, new york university doktoralı political economy dersi hocası
 • memleket akademyasında pek az kimsenin ilgilendiği mevzular (ortadoğu, tarım, köylülük) üzerine çalışmasıyla beni heyecanlandıran bir akademisyendi. bir kez bir konferansta görmüştüm, aklımda iyi bir izlenim kalmış. ama öyle görünüyor ki, düşünsel üretimini radikal iki-birikim hattıyla sınırlayacak büyük ölçüde. öyle ki, birikim'in iç dilini konuşmaya başlamış bile. çok yazık.
 • birgün'de köşe yazarlığı da yapan bilim insanı. tarım ve sendikal hareket üzerine olan birikimini çiftçi sendikalarının örgütlenmesinden yana kullanması olumlu olacaktır kanımca.
 • halen boğaziçi üniversitesinde orta doğu politikası ve karşılaştırmalı politika dersleri vermektedir. edward said ve timothy mitchell hayranlığı ile de bilinir, ayrıca kendisi mitchell'in öğrencisi olma şansını da yakalamıştır. ingilizce vurgulamalarıyla insanda en önemsiz cümlenin dahi hayati önem taşıdığı duygusu uyandırır.
 • late night show havasında gecen comperative politics derslerinin vakti geldiginde efsaneler arasına gececegini dusundugum,
  ve orjinal texas kovboy cizmeleriyle tarafımdan hep hatırlanacak,
  degerli hocam.