şükela:  tümü | bugün
 • almanya'da borussia dortmund takımı altyapısında forma giyen 1994 doğumlu defans oyuncusu.
 • ntvmsnbc sitesinde kendisi hakkında yapılan analiz şöyledir:
  milli takım konusunda önce türkiye'yi tercih etmişti ama ne olduysa almanya'ya doğru keskin bir viraj aldı. almanya milli takımının en önemli oyuncularından birtanesi. u17 milli takımı'nın teknik direktörü steffen freund, koray için "fizik olarak takımın en hazır oyuncusu. onu geçebilen biri yok" diyor. öyle ki, ingiliz devi liverpool, koray'ı uzun zamandır takip ediyor ve teklif de sundular, ancak koray borussia dortmund'ta kalmayı tercih etti. annesi naziye hanım "ingilizler koray'ı izlediler ve beğendiler" diyerek de olanları doğruluyor. koray, futbola forvet olarak başlasa da, şimdi defansın en önemli elemanı. ancak koray'ın tek hüneri futbol oynamak değil; annesinin kuaför olması nedeniyle koray da bu alanda boy göstermeye başladı. takım arkadaşı samed "annen saç kesebiliyorsa, sende kesersin" deyip, meksika'da bir maceraya girdi. çıkan sonuç ise hiç de iyi olmadı. yinede takımın birçok oyuncusu koray'ı tercih etti meksika'da.
 • fm 2012'de türk takımlarıyla oynarken muhakkak alınması gereken genç yetenek. sonunun fatih sonkaya gibi olmamasını umarım.
 • almanya u19 milli takımına davet edilmiştir.
 • bvb'nin futbol dünyasına sunduğu yıldız adaylarından bir diğeri.
 • kendisi klasik bir alamancıdır. kaşları da aldırmış koçum, tam olmuş.

  http://i.imgur.com/vzeba.jpg
 • hakkında alman devlet televizyonu tarafından şöyle bir belgesel çekilmiştir:

  http://www.youtube.com/watch?v=zq0bk3ii2b8
 • jürgen klopp'un nürnberg maçı öncesinde bugün yaptığı basın toplantısında öve öve bitiremediği yetenek.

  "subotic sakatlandıktan sonra yerine stoper transferi istemediysek bir sebebi var. koray'ın atletik anlamda akıl almaz bir yeteneği var, tekniği iyi, çok hızlı, sıçramaları da çok iyi. yalnızca konsantrasyon anlamında üzerine bir şeyler koyması gerekiyor. şunu söylemek istiyorum. bir maçta 99 tane çok doğru ve yerinde hareket yapar, sonra 1 tane pozisyonda rakip oyuncu yanından geçip giderse -ki bu her zaman olabilecek bir şey- ve bu 80 bin kişinin önünde oluyorsa, durum 0-0'sa ve dakika 89'sa biraz problem olabilir. yani konsantrasyonu noktasında hala biraz çalışmamız gerekiyor. bu sebepten dolayı henüz ilk 11 oynamıyor, onun dışında koray çok büyük bir yetenek. önümüzdeki yıllarda dünyanın en iyi stoperlerinden biri olacak. ve buna ulaşmak için en doğru kulüpte oynuyor."
 • fm 2013'ün genç yıldızlar kategorisinden bir stoper. özellikle 4 büyüklerden biriyle oynayanlar için hem türk vatandaşlığı bulunması hem de fiyatı nedeniyle kaçmaması gerekenlerden. iyi bir defans antrenörünüz varsa 2 sezon düzenli oynatınca dünya çapında bir stoper alıyor. 18 yaşında 1 milyon gibi bir fiyata alıp 25 yaşında 9-10 milyona satabilirsiniz.
 • klopp, subotic'in 6 ay sürecek sakatlığı süresince stoper mevkii için koray'ı henüz tam olarak hazır görmemiş olsa gerektir ki, free transferden manuel friedrich'i takımın kadrosuna katmıştır.
hesabın var mı? giriş yap