şükela:  tümü | bugün
  • zekası, yeteneği, bakış açısı ve ruhunun karışımı tekniğiyle mucizeler yaratabilen dövme sanatçısı.
  • instagram adresinden bazı dövmelerine ulaşabilirsiniz. her gün yenileri eklenmektedir, bilgilerinize. http://instagram.com/koraykaragozler/
  • suluboya efektli ve kişiye özel tasarlanan dövmelere imzasını atan başarılı dövme sanatçısı. kendisine bu aralar galata'daki stüdyosundan ulaşabilirsiniz.
  • bana dövme yapacak diye hevesle beklediğim adam. arasıra bakıyorum facebooktaki fotoğraflarına, deviantart'a falan; başka başka ülkelerden insanlar "oraya gelip dövme yaptırmak istiyorum" diyorlar. sanki adamı ben yetiştirmişim gibi gururlanıyorum. bi de ödül aldı geçen yılın tattoo convention'ında. https://www.facebook.com/…1360765727&type=3&theater

ne istediğimi anlattım, birkaç fotoğraf/çizim yolladım. gerisini (dövmenin yeri, ebadı, renkleri...) koray'a bırakıp dövdüreceğim kendimi.
  • kendisine ait dövmeyi kolumda taşıyorum. işçiliği hakkında hiç bir şey deme gereği duymuyorum. fotoğraflarında ne kadar iyi işler çıkardığını görebilirsiniz. 5 saat boyunca hiç sıkılmadan zaman geçirdim kendisiyle. muhabbeti de çok şahane bir insan anlayacağınız.
  • 15 nisan'da türkiyeye dönmesini ve beni yeni dövmeme kavuşturmasını dört gözle beklediğim insan.. her yaptığı dövme, ayrı bir sanat eseri.. sahip olduğunuz enerjiyi, muhteşem renklerle öyle güzel yansıtıyor ki bedeninize, sizin konuşmanıza gerek kalmıyor.
  • vogue türkiye'nin nisan sayısına konuk olması vesilesiyle tanıdığım muhteşem sanatçı. daha önce çalışmalarını görmediğim için gerçekten üzüldüm. insanı dövmesiyle ilgili şüpheye düşürecek kadar sıcak, kalıbı olmayan çalışmaları var. stüdyosu da galata tattoo imiş.
  • bugünlerde dövme ile ilgili araştırmaya bakındığımda karşılaştığım, çalışmalarını görünce de hayran kaldığım kişi...
  • şurada dövme konusunda ne düşündüğümü anlatmıştım, neden bu adamı övdüğüm anlaşılsın diye koymakta fayda gördüm.

açıkçası ben bu gece bu adamın varlığından haberdar olana kadar türk insanının dövme zevkinin çok düşük olduğunu (bu konuyla ilgili yüzlerce örnek verilebilir), aslında bunun bir sebebinin de dövme sanatçılarının insanları yönlendirmemelerinden ve hatta kendi dar vizyonlarından kaynaklandığını düşünüyordum. bu yüzden dövmemi yurt dışına çıkınca işlerini beğendiğim dövmecilerden birine yaptıracağımı da yukarıdaki entry'de belirtmiştim.

gel gelelim bu adam bu fikrimi değiştirdi. çünkü bu adamın kendi yarattığı bir tarz var, önüne beş farklı dövme koysalar hemencecik işte bu koray karagözler'in dövmesi dedirtecek derecede ayrı. bunun haricinde bu adam gerçek manada sanatçı, güzel sanatlarda heykel okumuş birisi, sanat tarihine, akımlarına hakim. ben şimdi bu adama dövme yaptırırken praksiteles'i sorsam bana çatır çatır anlatacak kültürde.

yaptığı dövmelere gelince kanaatimce ne kadar başarılı ve özgün olduğu ortada, fikir alışverişinde bulunup ona tüm kolumu emanet etmekten gurur duyacağım da bir gerçek. umarım beni 2014'ün sonbaharına kadar bekler, ben de o zamana kadar vücudumu hazırlarım. duyuyorsun di mi beni sevgili koray?

tabi dövme zevki dedim ama kime göre neye göre demezsem de olmaz. yukarıda yazdıklarıma bakıp türkiye'de başarılı dövme sanatçısı olmadığını kastettiğim anlaşılmasın, elbette koray gibi, nice dövmecinin arasından sıyrılıp parıldayan dövmeciler de var. bir de adam gerçek manada sanatçı dedim ama dövmeyi yapan kişi de sanatçı, ben heykeltıraş olarak sanatçı demeye çalıştım.

bir insan düşünün yanlış anlaşılmamak, kimseyi kırmamak için bu kadar kasan ve o insana acıyın bence. böyleyken böyle.
  • bir gün adından çok söz ettirecek bir sanatçı. kendine has tarzı ve başarılı çalışmalarıyla özellikle yurt dışından insanlardan inanılmaz talep görüyor. sırf ilk dövmesini bu adama yaptırmak için avrupa ve amerika'dan kalkıp gelenler var.