şükela:  tümü | bugün soru sor
 • liseyi çapa anadolu öğretmen lisesi’nde okumuş, yıldız teknik üniversitesi istatistik bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve bahçeşehir üniversitesi’nde yapmış olduğu mba’yı birincilikle bitirmiştir.

  profesyonel kariyerine mıs engineer olarak 2007 yılında (bkz: fujitsu) (bkz: siemens) computers firmasında başlamıştır. 2009 yılından itibaren sırasıyla (bkz: mavi jeans)’de veri tabanı yönetici yardımcılığı, (bkz: project house) havas’ta (bkz: social intelligence strategist) ve (bkz: bilge adam)’da iş zekası eğitmeni pozisyonlarında bulunmuştur. 2013 yılından bu yana ise (bkz: yemeksepeti.com)’da kıdemli iş zekası geliştiricisi olarak görev yapmaktadır. aynı zamanda 2013 yılından 2016 yılına kadar (bkz: bahçeşehir üniversitesi)’nde öğretim görevlisi olarak çalışan koray, şu an (bkz: mef üniversitesi)’nde eğitmenlik görevine devam ediyor.

  son 2014 yılından beri microsoft data platform alanında mvp (bkz: most valuable professional) ödülüne sahip kişi
 • iş zekası dendiğinde akla gelen ilk isimlerden, büyük firmaların verilerini gözü kapalı emanet ettiği, alanına oldukça hakim yaptığı işler ve edinmiş olduğu onca başarıya rağmen mütevaziliğinden ödün vermeyen, düşünceleriyle ve yaptıklarıyla hayat vizyonunun ne kadar yüksek olduğunu gördüğüm müthiş insan.

  profesyonel hayatı dışında yeri geldiğinde ağabeyliğini de esirgemeyen hocalığı kadar ağabeyliği de efsane, güzel insan. hayata karşı olan görüşümü değiştiren, olumsuz düşünmekten kendimi yediğim bir dönemde beni kolumdan tutup çıkartan, yol gösteren, doğrusunu öğreten, edindiği tecrübeleri paylamaktan çekinmeyen biri. hoca, ağabey, arkadaş , dost ve çok daha fazlası…
  (bkz: unutulmaz hocalar)
 • işini severek çalışan kişileri işinden soğutabilmeyi başarır.

  edit : benden uzak, allah'a yakın olsundur.
 • gerek hocalığı, gerek arkadaşlığı konusunda başarılı, kendi ve yaptığı işleri pazarlamayı iyi bilen, bir o kadar da mütevazi kişilik. iş zekası konusunda türkiye'nin yetiştirdiği ender insanlardan.