şükela:  tümü | bugün
 • ilerleyen yıllarda bu başlık bu adamın güzel yazılarından, kitaplarından etkilenecek olan insanların kritikleriyle dolup taşacak. şahit olacağız.

  güzzel bi cümlesini paylaşmak isterim a dostlar:
  "hayatımızın son ucundaki tatmine, zirveye ulaştığımızda, gözlerimizin önünden geçecek olan film şeridine gülümseyerek bakmak için her şey"

  unutmadan: http://bekaretibozulmusbirbeyin.blogspot.com/
 • keşfedilmeyi bekleyen bir cevher.
  onu keşfeden yayınevi ne güzel yayınevi, onun bilgi haznesine ulaşan kişi ne bahtiyar bir kişidir.
 • 4k online edebiyat dergisinin editörü. bunun yanı sıra da http://kalemkahveklavye.co.cc/?e7a26600 adresinden de düzenli olarak tematik radyo yayınları vardır. dergilere online erişim için http://kalemkahveklavye.blogspot.com/…e-suyunu.html
 • hakan gündayın özel kalemi olduğunu düşündürten sanal alem yazarımsısı

  facebook başka olmak üzere her platformda her konuda günday'ı destekler, savunur, pohpohlar, reklamını yapar. ona yakınlaşıp ya huyundan ya suyundan ya tecrübesinden faydalanma ihtiyacı duyması muhtemeldir.

  ayrıca kalem, kahve ve klavye dediği 4k dergisinin dördüncü k harfinin adının başharfi olması son derece iticidir.

  yetenekli bir adam olduğunu düşünmemekle beraber takdir ettiğim tek yanı edebiyata gönül vermiş olmasıdır.
 • kalem kahve klavye ve 4. k'sının kavurma olduğunu düşündüğüm derginin editör ve yazarıdır.

  yeni neslin güçlü kalemlerindendir kendisi. özellikle yaratıcılık konusunda, insanların yapmadığı veya akıl edemediğini yapmaya çalışan, kısacası farklı ama doğru bir yazar olmaya çalıştığı yazılarından, editörü olduğu dergiden ve yapılan radyo yayınlarından belli olan iyi bir yazardır. farklı olmaktan kastım öznelliğini, çevrede 'olan bitenlere' bakarak şekillendirmeyen, kendine has bir üslup biçimi geliştiren, 'kopyacı' olmayan biridir. dediğim gibi eğer genel anlamda iyi bir okuyucuysanız, bunları koray sarıdoğan'ın yazılarına bakarak anlamak mümkün.

  ayrıca bu tarz 'parlak' yeni nesil yazarların üstadlara dokunması, onların yalakacı olduğunu göstermez. yazık ki bu tarz düşünce sahipleri, ülkedeki her gelişime açık parlayan kendi alanında yükselen, bin bir zorluğa rağmen -ki yapılan iş edebiyatsa, hele de türkiye'de, pekte popüler bir iş olmadığından dolayı- adını sık duyurmaya başlayan insanların gelişimine engel olmaktadırlar. ustalar örnek alınır, düşünce ve davranış tarzları öğrenilir ve kişi kendinden çok ustasını ön plana çıkartır, bu işin adabı böyledir.

  http://www.kalemkahveklavye.com/ burdan yazılara ve alef online roman serisi ne ulaşabiliyoruz.

  edit: imla.
 • kitabı kadran kadraj 20 mart'ta sinemalarda, pardon, kitapçılardadır. önce bunun haberini verelim.

  kendisiyle tanışma hikayemi de anlatayım. the fountain filmini izledim, sonra kim ne demiş diye bakarken kendisinin şu yazısına denk geldim. bence mükemmel bir yazı. neden? çünkü filmi izleyince hissettiklerimi hissetmiş, üstüne bir de bunu yazıya dökme işini ustalıkla yerine getirmiş. helal olsun. ben o dakikadan beri bu adama hayranım. hatta bir gün kendisiyle oturup şöyle bir sohbet etme hayalim de var ama nasıl mümkün olur onu bilmiyorum. umarım olur.
 • son zamanlarda nedense ot, kafa, bavul gibi dergilere kafayı takmış insan. kendisi de bazı dergilerde yazarlık yapıyor. anlamadığım sana ne yani insanlar ne isterse onu okur dergilerin kapatılması için yazılar yazıp duruyor. okuma oranı az bir ülkede az da olsa okunabilir şeyler yapılıyor insanlar okuyor olarak bakabilse keşke biraz . hayır yani sırf senin hoşuna gitmeyen yönleri var diye bu kadar cephe almak niye. madem bu kadar karşısın kendin de herhangi bir dergide yazmayacaksın bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama .
 • arşivlik bir yazısı vardır kanımca;

  http://www.kalemkahveklavye.com/…ray-saridogan.html
 • mavi ejder serisi’nin ilk kitabı kaosun kalbi romanı portakal kitap tarafından basılan yazar.
 • duyarsız bir yazardır.
  kitapyurdu'nun doğrudan yayıncılık uygulamasını anlatıyor youtube kanalında.
  kitapyurdu'nun siciline bakalım;

  (bkz: kitapyurdu'nun iskilipli atıf'a rahmet dilemesi)

  (bkz: kitapyurdu'nun kadir mısıroğlu tweet'i)

  (bkz: kitapyurdu'nun 19 numaralı bülteni)
  -19 numaralı bültende fethullah gülen'i manşet yapmışlar, sonradan kaldırmışlar diğerlerinde olduğu gibi-

  cumhuriyet ve atatürk düşmanlarına sempatisi bariz olan sitenin reklamını neden yapıyorsun? burada yurtseverler ilgili başlıklarda kitapyurdu'nu boykot edeceklerini söylediler. kimseye tavsiye edeceklerini sanmam.

  bir yazarın duruşu olmalıdır en başta. ilkeleri olmalıdır. ilkelerim kitapyurdu'nun politik konumlanmasına uyuyor, diyorsan bir şey diyemem. ama dediğim gibi duruşu, ilkesi, hassasiyeti olmayan bir yazar kimselere tavsiye vermesin, nasıl okunur? nasıl yazılır? anlatmasın, önce bi kendine baksın.
hesabın var mı? giriş yap