şükela:  tümü | bugün
 • yarmış bir mantar çeşididir efendim bu.. üremek için yaydığı sporlar küçük böceklerin, tırtılların, karıncaların bilimum vücut nahiyesine ve hatta beynine konuşlanarak orada gelişmeye başlar.. canlının beynini ele geçiren mantar onu öldürür ve vücudun içinden dışarıya doğru gelişir.. tam bir bilimkurgu..

  enfekte olmuş karınca davranış bozuklukları göstermeye başlar ve tamamen kontrolünü kaybeder.. bunu gören işçi karıncalar hemen hasta karıncayı koloniden uzak bir yere taşırlar.. zira karıncadan gelişen mantarın patlayan sporları bütün bir koloniye bulaşarak onu yok edebilir..

  (bkz: planet earth)
  http://www.mushroomexpert.com/…yceps_militaris.html
 • asalak bir mantar cesidi yagmur ormanlarındakı karınca ve bır cok bocege bulasarak beyinlerini ele gecirir ve onları yukarıya dogru yonlendırıp bır dalda sabitledikten sonra kafasından ve bilimum yerlerinden cıkarak ciciek acar ve yuzlerce bocegin beynini daha ele gecirir,kanımca uzaylı mantardır kendıleri kafa yapmaz kafa kırar.
 • facebook'un video uygulamasıyla bilgi dağarcığıma kazandırdığı asalak. dadandığı hayvanatı mal etmekle kalmayıp üzerinde kolonileşiyorlar.
 • katil bir mantar türü, bu mantarın sporları bulaştığı böceğin beynine nüfuz ederek ele geçiriyor ve yüksek bir yere yönlendiriyor, yön duygusunu sıfırlayıp öldürüyor.öldüğü yerde böceğin kafasından yukarıya doğru mantar bitkisi büyüyor ve meyvesindeki sporlarla ormanlardaki en büyük katil oluyor.
 • katil olmasının yanısıra yağmur ormanlarındaki popülasyonların dengelenmesinde hayati bir role sahiptir. haddinden fazla çoğalan türün bu mantarla karşılaşma ihtimali arttığından çoğalan türe haddini bildirmekte ve dengeyi sağlamaktadır. geleneksel çin tıbbında birçok hastalık için tedavi edici amaçlı kullanılmaktadır. antibiyotik etki içerdiğinden ötürü kesinlikle ve kesinlikle tarafsız, yansız bir doktor onayı alınmadan kullanılmamalıdır. bu işten rant sağlamayan hiçbir doktor da kullanımına destek vermeyecektir. unutmamak lazım ki birşey faydalıysa ve bilimsel olarak da tabanı varsa zaten ilaç olarak piyasaya sürülmektedir. farmakoloji bilimi boşa gelişmemiştir. ne olduğu belirsiz alternatif tedaviler kullanmak haybeyedir. işin ucunda dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak vardır. bakanlık onaylı aldatmacasına kanmayınız, onayı veren sağlık bakanlığı değil tarım bakanlığıdır.
 • tırtıl mantarı. katil mantar diye de bilinir. trombosit miktarının yükselmesine yardımcı olduğu iddia ediliyor. kapsül olarak satan markalar mevcut.*** bulabilmek için amazonlara girmenize gerek yok.
 • böceği zombiye çeviren mantar türü. ayrıca the last of us oyununun ilham kaynağı.

  http://www.youtube.com/watch?v=xukjbibbal8
 • boceklerin korkulu ruyasi oldugu zannediyorum. bir karincaya bulastigi anlasildiginda arkadaslari karincayi alip kabileden uzak bir yerde yalniz basina birakiyorlar. spawn gibi bir sey. adamin icinden dallanip budaklaniyor.