şükela:  tümü | bugün
 • * 1994 belediye seçimlerinde ankara büyükşehir belediye başkanlığını melih gökçek'e kaybeden kişi. shp den aday olmuştu. en son sabancı üniversitesinde akademisyenlik hayatına devam etmekteydi.
 • solun bir türlü birleşememesi yüzünden 1994 belediye seçimlerinde melih gökçek'e çok az bir farkla kaybeden kişi. oysa ki shp ile chp'nin oy toplamları, melih gökçek'in aldığı oy sayısından fazlaydı. seçimlere shp ile chp birleşerek girseydi, belki şu anda korel göymen, melih gökçek'in yerine ankara büyükşehir belediye başkanı olabilirdi.
 • çok farklı,müthiş sevecen ve inanılmaz bilgili bir hocadır kendisi. sınavları tek sorudan oluşur ve sizden uzun bir essay yazmanızı ister.sınavda soracağı soruyu da en az 1.5 ay önceden verir."bilmedikleriniz ile değil,bildikleriniz ile ilgileniyorum" der ve sınavda bütün bildiklerinizi yazmanızı ister.
 • bu hoca hakkında bir başka sabancı üniversitesi hocasından şu sözü duymuştum: "evet alanında (yerel yönetimler) yetkin birisi ama tembel biraz. keşke daha çok makale çalışsa..."

  isim verip polemik konusu yapmak istemiyorum. lakin katıldığım noktalar var; zira kendisi bir zamanlar shp'nin yerel yönetim politikasının mimarlarındandır, hem pratikte hem de teorikte bilgi sahibidir.
 • korel hoca efsane bir insandır... yerel yönetim alanında ülkenin en yetkin kişilerinden biridir. hiçbir zaman kibiri ve gereksiz kaprisi yoktur. gerçek bir sosyal demokrattır. espiritüeldir. aynı zamanda cok ciddidir, mükemmelliyetçidir. ülkenin önemli sosyal bilimcilerindendir. hayatı kitap olabilecek bir kişidir.
 • yönetişim kavramının fikir babalarından olan beyefendi...odtü'deki bir yuvarlak masa sohbeti sırasında 1980'lerde ortaya çıkmış bu kavramın yerel yönetimlerde de uygulanması konusunda aktif roller almaktadır. birçok veri tabanını saf dışı bırakmaya yetecek kamu politikaları ve uygulamaları konusundaki dağarcığı kendisine hayran olmaya yetiyor da artıyor bile. karakter olarak bir başka güzeldir efendim: zeki ve güleç yapısının yanı sıra, örneklemeleri ve fıkraları ile de aşmıştır, sorulan soruları kapsamlı ve net bir şekilde cevaplar. siyasi yaklaşım ve gündelik politikadan kaçınmakla beraber, kamu politikalarının bilimsel alt yapısını ve uygulamalarını öğretmeyi kendisine ilke edinmiştir. sanırım bir akademisyen nasıl olmalı sorusunun karşılığı olarak tüm yollar kendisine çıkıyor. ayrıca kendisine özgü olduğu düşünülen bir de süveter çıkarma tarzı vardır.
 • sodep istanbul il başkanlığı yapıp da ankara'dan aday gösterilmesiyle erken bir kılıçdaroğlu vakası yaşatmış şahıstır.
 • kalkınma bakanlığı yaşanabilir kentler ve kentsel dönüşüm özel ihtisas komisyonu başkanlığına getirilen çok kıymetli hocamız.

  http://gazetesu.sabanciuniv.edu/…nusum-ozel-ihtisas
 • ara sıra sohbet etme imkanı bulduğum, kültürlü, klas, zeki, espritüel, karizmatik ve nazik beyefendi.
  eşi hanımefendinin güzelliği ve naifliği de birbirlerine çok yakıştıklarını kanıtlar derecededir.
 • sabancı üniversitesinde bir şeyler yapmaya çalışan, öğrencileriyle yakından ilgilenen ancak üniversitenin şımarık öğrenci profili nedeniyle bunu kısıtlı bir şekilde yapabilen prof. . kesinlikle fikirlerinden yararlanılmalı, sohbeti koyu insan. ancak dersini alayım kesin yüksek not alırım derseniz yanılırsınız. sabancı üniversitesinin hakkaniyetli not veren ender hocalarından birisidir.