• yıl olmuş 2018, hala isa musa...
  • 6000 lira verdikleri yazılmış. merhaba sayın koreli misyonerler. kutsal kitaba oldukça hakim, protestan ahlak anlayışına sahip bir agnostik olarak 6000 lira karşılığı sizinle çalışmaktan zevk ve onur duyarım saygılar. (6000 lira ne la aylık. nereden baksan 3 ayda bir böbrek parası çıkıyor)
  • bi siz eksiktiniz amk koniçivaları dedirten durum!
  • kendi ulkelerinde budizm ile hristiyanligi kafa kafaya getirmis issiz grup.
  • beşiktaştaki mirzal köfteci önünde beni bulan korelilerdir.
    öyle bi trolledim ki bu kekoları 1 hafta kendilerine gelemezler eminim.
    ama işin ucunda ayda 6000 tl olduğunu bilseydim hristiyan değil putperest bile olurdum aq.
    ağzıma sıçayım çok pişmanım.
  • beyazıt meydanında tanıştım ikisiyle kiliseye davet ettiler noelde ortamı görmek için gittim azımsanmayacak derecede çok kişiler ve azımsanmayacak sayıda türkü hıristiyan yapmışlar
  • sene yanlış hatırlamıyorsam 2003.
    ankara’da dolmuşla kızılay’a gidiyorum. mahallemizde uluslararası bir okul vardı ve her milletten insanlar yaşardı. dolmuşa 3 koreli bindi ve insanlarla sohbet etmeye başladılar. bizim türk insanı da yabancılara türkçe şeyleri söyletmeyi çok sevdiği için dolmuştaki herkes korelilere türkçe kelimeler öğretmeye başladılar.
    5 dakika geçtikten sonra koreliler’den birisi cebinden bir not çıkarıp “isa sizi çok seviyor” demeye başladı.
    neyse ki ankara’nın nezih semtlerinden birisinin dolmuşuydu da kimse saldırmamıştı. sincan dolmuşunda aynı cümleyi kurduklarını düşünemiyorum.
  • 8 milyarlik dunyada ve surekli genisleyen evrende sen musluman olsan ne olur o gavat koreliler hristiyan olsa ne olur?
  • altıma sıfır hyundai çekerlerse ben de hristiyan olabilirim. lütfen buradan bana da ulaşın. ben de pazar günleri yanları ahşap desenli station wagon arabayla ailemi kiliseye götürmek istiyorum.

https://www.egonomik.com/…rikaya-kartal-507x252.jpg
  • birine denk gelen arkadasim vesilesiyle birkac sene once evlerine gidip yemeklerini yemisligim olan, kore menseili hristiyanligi yaymayi gorev edinmis kucukler.

olay soyle gelisti; arkadasim kampuste tek basina takilirken bir ufak yanasip muhabbet etmeye baslamis. ogrenci olarak gelmis, koreli arkadaslariyla kaliyormus, turk arkadas edinmek istiyormus vs vs. bizimki de insan sever canini yedigim. oturmus tatli tatli muhabbet etmis. biraz ilerleyince sohbet bizimkini yemege davet etmis, hem evimizi gorursun arkadaslarla da tanisirsin babinda. (adeta pilavliya cagrilmis intibasi uyandirmiyor mu? arkadasa uyandirmamis * )

efendime soyleyeyim bizimki kabul etmis ama tek gitmek de istemiyor, ben de o gun okula varmis bulundum tesadufun igne deligi hesabi. etrafinda en pervasiz beni gozune kestirmis olacak ki yanasip anlatti boyle boyle biriyle tanistim yemege beraber gidelim mi diye. isin icinde yemek var, koreli var direkt cezbolundum, sorgulamadan kabul ettim. kalktik gittik kurtulustaki evlerine.

sokaga girdik izbe bir yer, bobregi kaptirmasak bari diye diye binayi bulduk, kapiyi caldik iceri girdik. derme catma bir ev lakin ogrencilik hali dedik yadirgamadik. once evi gezdirdiler, muzik aletlerimiz var burada konusup sohbet ediyoruz, surada da ibadet ediyoruz dediler. inanclara saygili insanlariz sonucta, sira sira kitaplari, carmiha gerilmis isa tasvirlerini vs gorduk allah kabul etsin dedik gectik. *

o sirada arkadaslari yemeyi hazirlamislar cagirdilar, gidip yer sofrasina oturduk. ortada pirinc lapasi (hakikaten pilavliya gelmisiz *) etrafinda bir iki parca biseyler, yumurta kirmislar, bir tur corba bir de yosun kagitlari (nori gibi ama daha ufak) yedik ictik eglendik sonra musaade isteyip kalktik. yine gelin tabi tabi mutlaka cumleleriyle uzaklastik. oyle bir ani olarak kaldi.

demin oyle aklima geldi, internetten bakayim koreli gencler turkiye'de ne yapar edermis diyerek. bu basligi buldum, bir de bir iki makaleye denk geldim bir anda aydinlanma yasadim.

yalniz bildigin cahil cesareti ya sen kalk tanimadigin bilmedigin insanlarin evine, ustelik gayet izbe bir sokakta olmasina ragmen yemege git. biz bu kafayla iyi gelmisiz bu gunlere yine. *
hesabın var mı? giriş yap