şükela:  tümü | bugün
 • 3 buçuk yıldır türkiye'de yaşayan, anadolu üniversitesinde yüksek lisans yapan ve bir türk ile evli olan jandeui kim isimli ablamızın youtube kanalının ismi.
  kendi deyimiyle aşık olduğu ülkemizi ve insanlarını çok iyi gözlemleyip, kore ve korelilerle karşılaştırdığı videolarını çok eğlenceli buldum. hergün yeni bir kaç videosunu keşfedip zevkle izliyorum. uzakdoğu ve özellikle güney kore ilgisi olan arkadaşların da çok hoşlarına gideceğini tahmin ediyorum.
  kendisini ilk bu videoyla tanıdım ve çok sempatik buldum;
  https://youtu.be/x6jgwphvi2y
  ıslak mendil çılgınlığımıza değindiği video:) ;
  https://youtu.be/xbyrgqbb2ua
  ablanın anlattıklarından sonra, bizdeki evler hakkaten lüks ve zengin hissettiriyormuş. evlerimizi karşılaştırdığı video;
  https://youtu.be/vy56cttjpay
  kore'de çocuk olmak ve kore savaşından bahsettiği bu video ise beni epey duygulandırdı;
  https://youtu.be/rbatghixmxi

  daha keşfetmeyi bekleyen bir çok videosu da var. sırayla keşfetmeyi ve öğrenmeyi çok isterim. devamı gelir inşallah.
 • dunya tatlisi bir insanin kanali.
  rastgele denk geldigim videolarindan birini izledikten sonra adeta hipnotize oldum ve kanaldaki -neredeyse- tum videolari izledim.
  turkceyi kisa surede cok iyi ogrenmis. sadece basit cumleler degil, bildiginiz turkce kaliplar, deyimler ve atasozlerini falan da kullaniyor.

  candi kim diye okunuyormus turkcede ismi. videolarinda en cok sasirdigim olay ise biz turklerin kendi tabiri ile adeta “soylular” gibi yemek yedigimizi dusunmesi oldu.

  kisa surede buyumus kanali. umarim kendisi hak ettigi destegi ve ilgiyi gorur de videolarin devami gelir.