• dün gece roxy'de çaldı bu abiler.

yine görüldü ki fazla iyiler.

yaptıkları işin maddeten bir karşılığı yok.

ihtiyaç da duymuyorlar,

kendi krallıkları var zira.
    öyle başka bi' dünyadalar yani.

hastasıyız.
  • müthiş kadrosuna aldanıp, konserlerine gidilesi bir oluşum. takip etmekte, sevmekte fayda var. *

vokal, tenor sax; korhan futacı
    vurmalı çalgılar; özün usta
    davul; ediz hafızoğlu
    bas; gökhan şahinkaya
    gitar; selim saraçoğlu
    gitar; barlas tan özemek
    klavye; görkem karabudak

http://www.myspace.com/korhanfutaci
  • saksafon beynini biraz taciz edecek. kusura bakmamalısın. düşüncelerin biraz tırmalanacak. kusura bakmamalısın. karamsarlığın biraz daha kararacak. tırnakların neden bu kadar uzadı? canını acıtacaksın. alışacaksın. kusura bakmamalısın. geleneksel mahşer günü'ne tüm dünyalıları bekliyoruz. huzursuzluklarınızda korhan futacı ve kara orkestra.
  • sıkıcı bayram akşamını unutulmaz bir anıya çevirdiler. bayrama denk düşmesi ne güzeldi; bir avuç insandık, bir kaç garip, bir grup insana*, müthiş bir gün armağan ettiler. sıkışmadan, tepişmeden, ona buna çarpmadan, sakince, gerçek anlamda müziği dinleyip müzisyeni görebilen seyirciye müthiş bir gece armağan ettiler. oradaydım, şanslıydım. oradaydık, şanslıydık. kıskanın.

her bir konseri iple çekilecek insanlar placebo muse filan değildir, bilesiniz. ama bence korhan futacı ve kara orkestra da rock n coke a filan göz dikmemeli; kendilerine nazaran düşük işlere burun kıvırtacak bir müzik yaptıklarını -büyük ve tiksindirici müzik organizasyonlarının arkasında gerek sanatsal gerekse ticari ne matematikler döndüğünü bildiklerinden emin olduğumdan, olmak istediğimden- bir damla unutmadan, üretmeye, paylaşmaya ve biz takipçilerini tanımlanmamış duygulara, tanımlanmışların da uçlarına davetin devamını getirmeli derim naçizane. biz geliriz, biz dinleriz.

öyle söz yazıyorsun, öyle müzikle giydiriyorsun, öyle icra ediyorsun, öyle inanıyorsun, öyle bilinçle kurup öyle hezeyanla içinde kayboluyorsun, gelmem mi lan?
  • türkiye'de müziği döndüren üç gruptan biridir. diğer ikisi (bkz: replikas) (bkz: nekropsi)
    şu anda bu üçünden gayrı içi dolu ve fark yaratan -bire bir batı çakması olmayandır burada kastım- bilmiyorum. korhan futacı ve kara orkestra, türkiye'de müzik için bir şanstır. aynı dönemlerde onlara şahitlik edebilmek mutluluk vericidir. ileride evlatlarımıza, torunlarımıza anlatacağım bir müziği icra ediyorlar. var olsunlardır..
  • dün canlı canlı dinledik, ulan dedik ateş yansa şöyle açık havada gece ormanda olsak yani bir tapınma hali onların müziği evrene. şaman demek tek bir forma sokmak pek içime sinmiyor zaten anladığımda bütün renklerle birlikte kalıpsız bir olmak.

'ben sana vurgunum' parçasına çok istek olmasına rağmen çalmadılar helal olsun, tek şarkılık müzik mi yapıyorlar bu adamlar! yapmayın, etmeyin, istemeyin...

al bir yolluk olur
    https://www.youtube.com/watch?v=homusqmsoem
  • tanımlanamayan muhteşem müziğin mimarları...
  • müziklerinin bende yarattığı hissi yabancı gruplarda arıyorum, en yakın hissi nick cave and the bad seeds şarkılarında alıyorum ancak, hatta o bile tam karşılamıyor. depresif desem tam değil, ağır desem tam değil. sanki şarkılarını oturduğum koltukta değil de çok yüksek bir dağın doruklarında dinliyorum. sanki üzerime sis çökmüş ve ben oksijen azlığından zor nefes alırken, komşu dağın zirvesine konmuş dev bir hoparlörden dinliyorum da bana varana kadar boğuklaşıyor müzik.

ya da özetle dinlerken ciğerime öküz oturuyor.
  • ekşi sözlük'te saçma sapan laflarla eleştirilmeyi en son hak edecek müzik grubudur.

ığğ mığğ diyormuş, böüüüü diyormuş güya. halbuki eleştirmeden önce bir üstteki entry'de verilen linke bakılsa, enstrümantal olarak da nasıl kusursuz işler yaptıkları görülecek.
  • artık konserlerinde eskilerden sadece kuru kuru'yu değil, zın zın'ı ya da kara araba'yı da çalması gereken gruptur. biraz farklı dandadadan şarkılarına yönelseler, biz eskilere orada cenneti yaşatacak adamlardır.
    korhan yalvarıyorum lan sana, burayı okuyorsan bir zın zın be bilader, bir kara araba çalın.. yemin ediyorum, bir yıl boyunca tüm ekipmanlarınızı sırtımda taşıycam -vibrafon hariç-.
hesabın var mı? giriş yap