şükela:  tümü | bugün
 • "henüz" çıkıpta kendi bestesini söylemişliği ve de sevdirebilmişliği olmayan; kazım koyuncu üstünden ekmek yiyen grup narsist, pardon marsis vokalisti.
 • beyefendi ve "bizden" tavırlarıyla kendini sevdiren, orjinaline saygı duyduğu her halinden belli olan, bize kazım'ı canlı olarak dinliyormuş gibi yapma fırsatını veren sıcak insan, güzel müzisyen. (bestekar değil evet)
 • kendisi hakkındaki bi kısım yanlış bilginin aksine beste ve düzenleme çalışmaları mevcuttur. azıcık sabreden albümde cevaplarını alacaktır.

  iyi niyetli bi adam olmasından mütevellid hakkında bi kısım dedikodular çıkıyor. halbuseki ne güzel çocuksun sen korhan ağbi!
 • beş trilyon yaşında olan dünyanın sadece tekerrürden ibaret olduğu gerçeğine dayanarak; insan oğlunun daha önceki sayısız örneklerinde de kısaca sen bakma onun öyle gözüktüğüne de dendiği gibi, sağa sola sallanıp mülayim görünen herkesin iyi niyetli vur ensesine al lokmasını gözüktüğü şu hayatta, bir insanın içinde olduğu iddia edilen çocukluğu ile çok az insana sıçrayıp değebilecek olan bastırılmış cinsel açlık ateşinin kıvılcımları arasında çok ince bir çizgi olup, o bahsi geçen içindeki saf çocuk ile yine o bahsi geçen çizginin sınırlarını yine ve sadece o kıvılcımların sıçrayıp değdikleri tarafından bilinir. bu da doğal olarak namahrem bir konudur. fanatik bir savunma da bu konudan haberi olamayan ve olmayacak kitlenin olağan cahiliyet sonucudur ve doğaldır.

  tanımsal entry'e geri dönecek olursak ise, kimsenin hakkında beste çalışması yok demediği, ama okulda öğretmenlerinin okuduğumuzu anladık mı sorusu sırasında sıra arkadaşı ile konuşan ve bu kavramı kaçıran, bunun üstüne yazılı bir metinde, ki; vurgusu çift tırnak içine alınarak verilmiş bir henüz zarf'ının dahi ne anlama geldiğini malesef anlayamayan bireyler tarafından öyle dendiği zannedilen ve savunmaya geçmekten de öte kapak monte çalışmaları ile uğraşan sevenleri de bulunan, hali hazırda efsane olmuş bir sanatçının cover'ını yaparak başarılı sayılabilmenin tek yolunun birebir kopyası olmak ve dinleyenlerine "ay aynı kazım koyuncu" dedirtmek değil, ya o cover'a kendi yorumunu da katabilmek ya da önce kendi eserlerini çıkartıp, bunları kitlelere ulaştırıp, eser ve tarzını benimseyip sevmiş bu kitleye, bu sevdikleri insanın ağzından yine sevdikleri başka bir insanın şarkılarını dinletmek olabileceğini öğrenmesi gereken vokalist.
 • cumartesi gecesi, grupça katıldıkları disko kralı programında "biz karadenizliler çernobil yüzünden en güzellerimizi kaybetmiş, orada yaşayan bir kaç halkız" diyerek, leş kargalığı yapmadan, kazım koyuncu başta olmak üzere o coğrafya da yetişmiş ancak artık aramızda olmayan tüm değerli insanları naif şekilde anarak beni gece gece mesut etmiş şarkıcıdır.
 • sahnede devleşen adamlara bir örnek daha, güzel sesli, güzel dilli biri.
  herkesler kazım'a benzetmiş ben benzetemedim, ayrı gördüm, ayrı sevdim. ne sesini ne de yüzünü..

  düşünüyorum da güzel insan çazimi koinci zuğaşi berepe'de ortalığı yıkarken korhan 10-12 yaşlarında olsa gerektir; pançol'un taşı toprağı kurbanı gitsin koinci'yi kendine o zamanlarda örnek almış olması, öykünmesi çok doğaldır. ve fakat yöre gırtlağı, tipi ve şivesi ile sahnelerde arz-ı endam etmesi de halis vi3e'li kökeninden gelir; demek ki bu sevgili* arkadaşımızı değerlendirirken "bütün japonlar aynıdır" benzeri bir şiardan dikizlememek gerekir, öyle olunca sanki herkes herkesin benzeri diye niteleniyor, yazık oluyor boş oluyor; velhasıl olsa olsa benzerlik aynı toprağın suyunu içmek aynı kumarın gölgesinde oturmak olsa gerek, sonu benzer olmasın...
 • 1986 yılında rize’nin fındıklı ilçesinde doğdu. lise yıllarında izlediği ilk konserden sonra bir gitar alarak geri kalan hayatında müzik yapmaya karar verdi. zamanla müzik üzerine yoğunlaşmaya başlayınca artık kaçınılmaz yolculuk fikri kafasına girmişti ve istanbul yolu göründü. 2004'ün ortalarında istanbul’a geldi. gelişinden yaklaşık 6 ay sonra memleketten de tanıdığı ceyhun demir’le birlikte solistliğini yaptığı marsis’i kurdu.

  çalışmalarını marsis grubunda sürdürmekte...

  http://www.marsis.biz/
 • çok guzel bahçede yeşil çınar söyleyen ...*
 • koca yürekli bir adam, yüzünden gülümsemesi eksik olmayan, yaptığı işi iyi yapan bir müzisyendir kendisi.
 • tek kelimeyle can içinden candır..adam gibi adamdır demekten sakınmayacağım insanlardan..ondan daha çok olmalı kesinlikle..hayatının hep gönlünce geçmesini istediğim..