şükela:  tümü | bugün
  • moda caddesinde divan pastanesinin sırasındaki nefis büfe. yıllardır döneriyle kendisine has bir müşteri potansiyeline sahip olan korkmaz büfe, özellikle birkaç yıl önce en büyük rakibi saygılar büfenin kapatılmasıyla ortamlardaki liderliği ele geçirmiştir. son bir yılda ise artistindeki lezzet atağı yine müdavimleri tarafından gözden kaçmamaktadır.

not: döner ısmarladıysanız içine konulan biber genelde acıdır, hoşlanmıyorsanız sakın koydurmayın.

(bkz: saygılar büfe)
  • yaptığı bütün ürünler inanılmaz lezzetli olan büfe. her seferinde farklı şey söylüyorum "belki bunda sıçarlar" diyip fakat olmuyor öyle bir şey. bir de çalışan elemanları çok güleryüzlü, bir tost söylediğiniz zaman tostu size getirdiklerinde yüzlerini asmıyorlar. kısacası eğer moda'daysanız ve aç kaldığınızda yemek yapmaya eriniyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.
  • kahvalti-ogle yemegi-aksam yemegi duzenini degistirebilecek olcude oyle bir cheese burger yaparlar superdir.. okuz gibi yedirir..
    (bkz: ahbeabi)
  • eğer hijyen önemliyse yanından bile geçmeyin, hatta biraz izleyin dışarıdan, o bezler, ellerini sürdükleri yerler, hele parayı alıp o elle ekmeklere yiyeceklere bir dokunuşları var ki , resmen mikrop saçıyorlar.

müşteri hassasiyeti sıfıra yakın azarlanabilirsiniz. herhalde hayatlarında doğru düzgün döner yemeyenler dönerini birşey sanıyor. evet döneri kötü değildir ama efsane o bu hikaye. boşa hayal kurup gelmeyin.

ucuz da değildir pahalı da ama bir büfe fiyatı değildir, iki kişi döner sosis içecek falan derken 50 kağıdı rahatlıkla bulabilirsiniz. hele bir buçuk falan derseniz 50 yi de rahatlıkla geçer. yoğun zamanlarda büfede yarım saatte siparişiniz gelmez.

netice itibariyle böyle bir yere bu kadar insan geliyorsa tek sebep koca moda caddesinde adam gibi döner yapan başka büfe olmaması bence.

edit: buradaki yorumlar 2008 yılından kalmış, işletme kesinlikle eski halinde değil, keşke saygılar büfe kapanmasaymış, adı bile bunları dize getirirmiş.
  • döneri meşhur dediler mecburen çıktık yola. burası için öyle güzel feedbackler var ki, ben ılımlı insanımdır sırf boklamak için yazmıyorum fakat dönerine 2/10 falan verebilirim ancak. 125 gram (60 lira) yedigim halde dönerin tadını alamadım, sürekli ağzımdan et parçası çıkardım ki asla yapmam ve eve gider gitmez ishal oldum, günün devamında da hiçbir şey yiyip içemedim. belki büfe olarak sosislisi tostu, hamburgeri iyidir fakat döneri rezalet ötesidir. istanbulun en iyi dönerleri listesine burayı sokanın damak tadı yoktur
    yalnız harika bir ayranı var onu belirteyim. mutlaka açık ayran isteyin
  • hijyen konusu elbette kişiden kisiye degisebilecek bir kavram.

ote yandan neticede bufeler, cok kisitli alanda hizmet veren ve son derece hizli servis yapmak zorunda olan mekanlar. bunlardan oturu bu tip yerlere, elbette hijyen standartlarınin maksimum seviyede olmayacaği on kabulu ile gitmekte fayda var.

bu konuyu bir tarafa koyarsak özellikle ankara'lilarin ya da ankara doneri sevenlerin bence cok beğenecegi,buyuk ihtimal ilk 3 e koyacagi bir doneri var korkmaz bufe'nin.

tarz olarak bayramoğlu döner ya da intiba'dan ziyade dana ağırlıklı olmasi itibari ile anadolu yakasinin beşiktaş'taki karadeniz döner'e en cok benzeyen doneri.

özet olarak hijyen sizin icin en birinci oncelik degilse ve ankara doneri seviyorsanız kesinlikle deneyin.
  • gecen bi arkadasin zorlamasiyla donerini yedigim ve asla begenmedigim, moda taraflarinda bulunan bir bufe.

tursu biberi istedim bizde yok dediler. kuru kuru doner yedik ciktik.

agzinin tadini bilenlere onermem.
  • kaliteli et dönerle turşu biber arayan kekolara hitap etmeyen dönerci. o dediğini sahilde ucuz tavuk dönerle yersin.

limonatası iyidir. yarım içi 100 gram yaptırın yaşadığınızı hissedin.
  • benim için istanbul'daki en güzel büfe dönerini yapıyorlar. canınız döner çektiğinde düşünmeden gidebileceğiniz bir yer.
  • methini duymam üzerine (bkz: çakal lezzetler) bugün öğle arasında denediğim lezzet. yarım ekmek dönerinde et tadı alamadım etin porsiyonu sanırım azalarak yok olmuş. gramaj usulü çalıştıklarını an itibariyle keşfettim ama sipariş vermek istediğimde bundan bahsetmediler. et yemeklerini genelde ekmek arası yerim dürüm ya da tombikten hoşlanmam. sanıyorum 50-60 gr bi şeydi ve yarım ekmeğin arasında kaybolmuştu. bu arada ben ekmeğin tostlanmasını da sevmem malesef tost makinasında basmışlardı. bence tadı öldüren bi özellik be ekmeği yumuşak yumuşak seviyorum. gereksiz bir kuruluk ve sertlik oluyor bu şekilde. herkes kendi yaptıkları köpüklü ayranı övmüştü ama sanırım ayran çalkalama işini de bırakmışlar. sağlık olsun. ekmeklerine sanırım çok özeniyorlar. cavdar ekmeğine döner hazırladıklarını gördüm yine lack of information. bununla ilgili bilgim de gözlemlerimden ibaret. dediğim gibi tadından bi şey anlamadım. bir dahakine daha bilinçli bir sipariş verebilmeyi umut ediyorum. o zamana den bu da böyle eli böğründe gözlerinde yaş kalbinde sızı bir entry olarak kalsın buralarda.

hesabın var mı? giriş yap