şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: dream house)
 • az bilinen bir osman aysu romanı. yazarın diğer kitapları gibi çıtır-çerez cinsten ama ufaktan bir tess gerritsen romanları havası yok değil.

  yaşlı bir kadın, kedisiyle birlikte öldürülür ve olaylar gelişir.
 • (bkz: oyunbaz korku evi)

  ankara/tunalı hilmi caddesinde bulunan, senaryosu dahil her şeyi ile mükemmel kurgulanmış, aklımızı götümüze sokan evden kaçış oyunu. yapmayın yeter dedik dinlemediler.

  buyurun bu da internet sitesi http://www.oyunbazkorkuevi.com/
 • (bkz: odadan kaçış)

  kaçış oyunlarının içersine korkutucu öğelerin(karanlık,ses efektleri, içeride canlı bir karakter) ilave edilmesiyle oluşturulan oyunlar korku evi diye anılmaya başlandı. seviyeli uygulayan düzgün oyunlar da var, şok cihazı ya da elektrikli testereyle oyuncu kovalayan da. gidilecek oyun önceden iyi araştırılmalı.
 • hem mesaj gonderip hem cozum bekleyen ve kafaya musallat olmus ev... onden aramak da neyin nesi.
 • bizim sokaga acildi bir tanesi. gecenin ucunde ciglik sesleri geliyor, yakindir bizim mahalledeki yasli nufus sikayeti basar.
 • bir daha tövbe :d
 • en üç kişiyle oynanması gereken korku dolu bir oyundur . oyun sadece konsept olarak değil ayrıca gerçek canlılar da barındırdığı için ayı bir korkunçluk içeriyordu benim gittiğim testere filmden çıkma gibiydi kısaca anlatmam gerekirse

  karanlık iki katlı geniş bir bina düşünün elinizde çok az ışık veren bir fener önce bir koridordan geçip numaraları topluyorsunuz alıştırma aşaması oluyor o koridor ki sağdan soldan örümcekler yerde ayağınıza takılan yumuşak ya da sert dekorlar ve dahası daracık koridorda ilerlemeye çalışırkn o canlı tarafındna aniden kafasııza bir şey ile vurulması bir şeyler serpilmesi bile yeteri kadar korkuyor sizi ama oyunundaha başı merak daha baskın gelip oyunaa devam ediyorsunuz şimdiki amaç şifreleri toplamak ama o kadar kolay değil önce bir arkafaşınızı kafese kapatıyorsınuz kalan iki kişi ile kafesin anahtarını arıyorsunuz etraf hala zifiri karanlık çevredeki dekorlar olabildiğine korkunç derken o da ne peşinizde darth vader kılıklı bir herif elinde ışın kılıçıyla sizi koşturuyor , daha sonra aşamalarda yanınızdaki diğer kişiyi kelepçeliyorsunuz amaç herkesi yalnız bırakarak insanoğlunun en büyük korkusu olan yalnızlık ile mücadele etmesini sağlamak bu şekilde oyun devam ediyor şifreyi hangi aşamada nasıl bulacağınız konusunda sizi biri elbette yönlendiriyor bu konuda endişeniz olmasın siz sadece korku dolu anların tadını (?) çıkarıyorsunuz

  oyunun başında hiçbir şekilde size temas edilmeyecek uyarısı yapıldığı için ben korkamadım açıkçası o uyarıyı yapmasalar daha iyiydi ama oyunun bir noktasında darth vader kılıklı adam gerçek testereyi eline aldığında noluyoruz lan yoksa oyun değil mi diye kafamda geçmedi değil, ama bu entry i yazabildiğime göre evet sadece bir oyunmuş herkesin hayatında en az bir kez gidip oynaması gerektiğini düşündüğüm oyun.

  fiyatı da gayet uygundu üç kişi 50 lira 4 kişi olursan 60 şeklinde değişiyordu oyun başlamadan önce bir form imzalıyorsunuz kalp rahatsızlığınız olmadığına dair bu bir prosedür korkmayın en fazla başınızı çarpar gözünüzü morartırsınız ( evet o yaratıktan kaçmaya çalışırken arkadaşlarım çarpıştı iki gün mor bir şişlikle dolaştılar , gülmeyin) oyunun sonunda komik hallerinizin kamera kayıtlarını vermeleri de ayrı bir güzellik hoş bir deneyim anı olarak kalıyor
 • sağda görünce biri türkiye'den bahsediyor sandım.
 • ilk duyduğumda bir insan böyle bir şeye neden gider diye anlayamamıştım. bana pek normal gelmiyor. hiçbir şekilde gidemem de zaten.