şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sevgilinle seyrederken daha bi yakinlasmak icin yapilmis flimler
  -ayy korktum ben
  -dur korkma sariliim sole bi sana tut belimden
  -daha siki sar beni cok korkuyorum
  gibi gibi
 • eski zamanlarda çok daha etkileyicilerinin yapıldığına inandığım filmler.az teknoloji,çok hayal gücü eserleri..karanlıklar prensi,omen serisi,exorcist,rosemarynin bebeği ve adını hatırlayamadığım eski bisürü "bir eve taşınma ve o evde huzursuz ruhların dolaşması" temalı filmler anımsadığım en güzel örnekler..

  birde elle tutulur varlığıyla korku yaratan filmler vardır ki (jaws,piranha) gerçek dünyada olmalarına rağmen fazla korkutmazlar..doğa üstü ve karşı koyamayacağımızı düşündüğümüz güçler bence kesinlikle daha korkutucu..in olsun cin olsun,öcü böcü olsun..
 • scream
  the nightmare on elm street
  the exorcist
  gibi daha nice filmler bu türe örnek verilebilir
 • elm sokağını korku filmi kategorisine koymak yanlış olur...çoğu korku filminde olduğu gibi bunda da beyaz elbiseli kızımız arkadaşlarıyla ormanda top oynarken top en ücra köşeciğe kaçıverir.ve bizim başroldeki kızımında hemen sazan gibi topu almaya gider...(bu arada ormanda gecenin bi yarısı göt kadar çocuklar top oynamaktadır,önemle belirtmek isterim bunu.ne işin var kardaşim git sütünü iç yat,cık cık cık) sadede geliyim, korku filmlerinin pek çoğunun hatta hepsinin senaryosu aynı...bide cin çağırma senaryoları vardır ki bu konuya hiç girmeyelim,yoksa mazallah çıkamayız...o yüsden izlemeye pek değmez,korkudan çok komedi filmidir bunlar (bkz: the exorcist)
 • insanlar korkmak icin neden film seyrederler diye dusunduren film turu. korkarak neyi tatmin ettiklerini kendilerinin de anlamadigi ve sanirim anlamak icin izledikleri film cesidi. (bkz: korku filmleri)
 • bi de korku filmleri üzerine yapilan korku filmleri vardir ki bunlar muazzez abaci'nin nostaljileri gibi sira sira dizilip özgünlüklerini kaybetmis, giderek baymistir*
 • oyuncular japonca veya çince konuşuyorlarsa, bir türlü korkutamayan filmler.... onlar hebidi hübüdü konuşurlarken gerilebilenleri takdir ediyorum burdan*
 • bazılarınca çok sevilen ve kendilerini sevenlere bazı psikiyatristlerce "mazoşist" damgası vurulmasına neden olan, neden sevildikleri kendilerini sevmeyenlere asla anlatılamayan, bu nedenle dikkatlice sevilesi film türü. aslında insanın da "ya hakkaten ben neden seviyorum ki bu manyaklıkları" diye sormasına ve cevap verememesine neden olan film şekli. "abi iyi korku filmi yapılmıyor artık" geyiğinin ana teması.
 • in the mouth of madness
  halloween (sadece ilk film)
  village of the damned

  gibi filmer soz konusu oldugunda, uzerine tanimadigim film turu