şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ya ben geceliğin bu vakitte çıkıp arka sokaklarda falan katil var mı diye bakiyim
    siz burda korunun diyen insan modeli
  • bir çıkış, kapı, obje, vs bulmak için çil yavrusu gibi dağılan ve yalnız kaldığı için kolayca yem olan insanlardan biri... oysa biraz sabredilse ve herkes bir arada kalsa, katil elindeki bıçakla tek başına 10 kişiye mi dalacak?
  • (bkz: cmylmz)
  • genelde zenci ve hem korkak hem de saldırgan olur.diğerleriyle hemen kavgaya tutuşuverir."siz naaparsanız yapın ben bu lanet yerden çıkıyorum" falan gibi cümleler kurar.ama s*ke sürülcek aklı yoktur.zaten hemen de ölüverir.iyi de olur.
  • binada milleti kıtır kıtır kesen bir katilin dolaştığını bildiği halde kıçını kaşıya kaşıya uyuyabilen insandır. sonra katil gelir götünü keser.
  • çadır kurdukları ormanda tehlike ile burun buruna olduklarını bildikleri halde çadırda kalan çift veya çiftlerin sevişmesi. ulan dışarda insan azmanı, psikopat, sapkın herifin teki elinde satırla geziyor ilk hangisinin götünü kessem diye sen orada vuruşuyorsun. insan bu kadar mı uçkura düşkün olur.
  • filme heyecan katmak için kendini feda eden yegane insan.

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)

keh arkadaşları için keh kendi merakı için hakkın rahmetine kavuşur.kahraman olmayı hıc bır zaman beceremez,sakat kaldıgı hıc gorulmemiştir hep ölür bu kamil.işin ilginç yanı aslında hiç arkadaşı hiç seveni yoktur,ruhu bedeninden ayrıldıgında arkadasları genelde şöyle bi kafayı uzatıp uzaktan bakarlar,bakanın yüzü ekşir limon görmüş gibi.ortamda kızlar varsa yalandan iki göz yası döküp cıbıl cıbıl ortalıklarda gezmeye devam ederler.ekranları basında bizlerde ölsede kurtulsak modunda bekleriz.eskilerimiz ''boynu altında kalasıca!'' deyip olayı geciştirirler bu salagın meftasına.oysaki herseyi fılm ıcın bızım ıcın yapar.fılm gerılım fılmı ıse ben seve seve gererım ortamı ideolojisi ile fılmın butun yukunu uzerıne alır.evet evet butun yuku uzerıne alır cunku o öldüğünde hepimizin üstünden büyük bi yük kalkar.kıymetını bılmeyız bu adamın.hıc arkasından ''adam gıbı adamdı'' diyen olmaz.
  • filmlerde "ilk ölen" sıralamasında, beyaz önlüklü "hayır, buraya giremezsiniz!" diyen laboratuvar görevlisinden hemen sonra gelir.