şükela:  tümü | bugün
  • her dinlendiğinde insana eline bir bira alıp balkondan çıplak ayakla şehri izleme zorunluluğu hissettiren şarkı.. tanımlanamaz bir ürperti verir ya "kar yağdı yaktığım ateşlere" cümlesi.. acaba yaktığın ateşlere karlar yağmasaydı hayat nasıl olurdu düşünmeden edemezsin ..

şarkının tamamı şöyleydi:
    "korku yakamdan düşmüyor
    yalnızlık desen gölgem
    günler,, belkide yıllar sonra
    bu gemi senin limanına
    gönlüne saklanır
    kar yağdı yaktığım ateşlere
    içimdeki korku bir isyan
    beni anlatacak kadar yalnız değil sokaklar
    yorgun değil yağmurlar
    bir gün gelsen yanıma görsen halimi
    bak ne haldeyim.
    bir gün olsan yanımda tutsan elimi,
    eskisi gibi
    her gün olsan yanımda
    hep sevsen beni
    tutsan elimi eskisi gibi"
  • bu şarkının klibi, mete özgencil'in hayatındaki ilk klip denemesidir. turist kamerasıyla da gayet güzel bir şeyler yapılabileceğini ispatlamak ister gibidir, anlayan gönüllere.
    (bkz: mete özgencil)
  • bir zamanlar fan kitlesi olarak nerede calsa orada pesinde kostugumuz (sis,hayal, kemanci, concert hall...vb) cok sevdigim grubun paylasamadigimiz icin kardesimle sac saca bas basa kavga etmemize neden olan tek albumlerinin en guzel sarkisi...
  • böyle şarkıları yazmak cesaret ister.dinleyenlerin ruh halinden tamamen murat çekem sorunmludur..
  • guitarman sayesinde edindiğim ve eski anılarımı canlandıran şarkı.tesekkur ederim guitarman.
  • bir cok seven gibi, bana da guitarman sayesinde yeniden ula$an, 22 ocak 2004 kar yagi$i ile beraber tarifsiz bir uyum icinde olan murat cekem ve mercury $arkisi, yagacaksa boyle yagsin kar yaktigim ate$lere, nasilsa korkunun yakamdan du$ecegi yok.
  • guzel bi soloya sahip enfes bir sarki.. keske devam etseydi murat cekem
  • nedense bugun acaip sekilde ozlemini cektigim sarki...
    ...yalnizlik desen gölgem...
  • temposu dinledikçe artan, gittikçe güzelleşen sonunda patlayan ve leziz bir final ile biten muhteşem şarkı. türk rock tarihinin tartışmasız en iyi şarkılarından biridir.