şükela:  tümü | bugün
 • susurluk davası nedeniyle altı yıl hapis cezası alan, infaz yasasına göre 2.5 yıl hapiste kalacak olan emekli albay, eski mit kaçakçılık dairesi başkan yardımcısı, mehmet ağar'ın isteğiyle başbakanlıkta kadrolu olarak özel harekat timlerini eğitmiş. susurluk komisyonu'na abdullah çatlı'yı tanıdığını, devletin çatlı gibi isimleri kullandığını söylemiş. susurlukta kaybolan silahlar konusunda mehmet ağar' la birlikte dgm'de yargılanmış, "devlet sırrıdır" dan başka açıklama yapmamış. eski mit kaçakçılık dairesi bakanı mehmet eymür, uğur mumcu suikastinde onun parmağı olduğuna dair ifade vermiş.

  bu gün itibariyle mehmet ağar tarafından hapishane kapısına kadar geçirildi, "türkiye seninle gurur duyuyor" nidaları ve alkışlar arasında hapse atıldı. kurtların yakayı sıyırdığı davalarda bir efsane yarbay (piyon) olarak faturanın kesildiklerinden oldu.
 • nedense kimsenin dava sirasinda arka cikmadigi,"eğer bana sahip cikilmassa bildigim herseyi soylerim" demesinden sonra eski pasalarin birden dile gelerek "cok severdik kendisini cok iyiligi dokunmustur keratanin" dedikleri,kanimca sadece emir eli olan eski ozeltim gorevlisi..
 • galatasarayli arif erdem'in "ben onun oglu gibiyim" dedigi ve mehmet agar'in cetecilikten hukum giymis sidekick'i
 • 1945 yılında ankara'da doğan korkut eken, 1963 yılında kara harp okulu'na girdi ve 1965'te mezun oldu.

  komando tugayı, hava indirme tugayı, kıbrıs türk kuvvetleri alayı gibi birliklerde takım ve bölük komutanlıkları yaptı.

  kıbrıs barış harekatı öncesi, ada'daki mücahitleri örgütleyerek harekat öncesi alt yapının oluşturulmasında aktif görev aldı. hava indirme tugayı'nda görevliyken, 20 temmuz 1974 sabahı paraşütçü birliklerle kıbrıs'a havadan atlayarak kıbrıs barış harekatı'na katıldı ve şerit rozet beratı ile ödüllendirildi.

  1978 yılında üstün eğitimli subay ve astsubaylardan oluşan özel harp dairesi özel birlik komutanlığı'na atandı ve özel birlik komutan yardımcılığı'na kadar yükseldi. bu görevdeyken çeşitli yurtdışı kurslara katıldı.

  1980 yılında diyarbakır'a kaçırılan thy uçağının kurtarılması operasyonuna tim komutanı olarak katıldı. türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen uçaktan rehine kurtarma operasyonunda teroristleri etkisiz hale getirip yolcuları kurtardı, başarısı zamanın genelkurmay başkanı orgeneral kenan evren tarafından ödüllendirildi.

  1982 yılında polis özel timlerinin kurulmasıyla ilgili görev aldı ve rehineli harekata yönelik 40 kişilik özel bir tim yetiştirdi.

  pkk'nın 1984 yılında eruh baskını ile başlayan eylemlerine karşı, birliği ile birlikte siirt ve sason bölgelerinde görevlendirildi. 1986 yılına kadar devam eden bu görevi sırasında sayısız sıcak çatışmaya girdi. sözkonusu operasyonlarla birçok üst düzey pkk'lı teröristin ölü veya diri yakalanmasında önemli rol oynarken, kendi timinden de çok sayıda şehit verdi. bu mücadele sırasında türk silahlı kuvvetlerinin en önemli madalyası olan üstün cesaret ve feragat madalyası ile başarı madalyası ayrıca çok sayıda takdirname aldı.

  özel harp dairesi'ndeki 1981-1986 yılları arasındaki görevi sırasında emniyet genel müdürlüğü polis timlerinin oluşturulması ve eğitiminde görev aldı. bu çalışmalardan dolayı, zamanın başbakanı turgut özal tarafından ödüllendirildi.

  1987 yılında yarbay rütbesindeyken türk silahlı kuvvetleri'nden kendi isteğiyle emekliye ayrıldı ve mit güvenlik dairesi başkan yardımcısı olarak göreve başladı. bu görevi süresince çok gizli operasyonlara katıldı. basına sızan ünlü mit raporunu hazırlayan dairede görevli olduğu için soruşturma geçirdi ve 1988 yılında kendi isteğiyle mit'ten ayrıldı.

  mit'ten birlikte ayrıldığı güvenlik daire başkanı mehmet eymür ile birlikte 1988 - 1990 yılları arasında serbest ticaret yaptı, ardından 1990 yılında müfettiş olarak botaş'a girdi.

  1993 yılında emniyet genel müdürü mehmet ağar'ın daveti üzerine emmniyet genel müdürlüğü bünyesinde özel harekat timleri'nin yeniden teçhizatlandırılması ve eğitimi çalışmalarının organizasyonunu gerçekleştirdi. 1993 - 1996 yılları arasında , müşterek operasyonların organizasyonu yaptı. aynı dönemde, güneydoğu'daki etkin aşiretleri pkk'ya karşı mücadele için silahlandırdı ve eğitti.

  1996 yılındaki susurluk kazasının ardından "cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak ve bu teşekkülü yönetmek" suçundan 6 yıl hapse mahkum edildi ve 1 mart 2002 tarihinde cezaevine girdi.

  türkiye'nin son on yılında meydana gelen ve devlet içindeki çıkar odaklarınca desteklenen yasadışı olayların çok olayda adı geçmektedir. (bkz: susurluk davası)
 • kızılayda sağda solda izindeyiz, peşindeyiz gibilerinden afişlerini görmeye başladığımız çeteci insan.
 • (bkz: cem ersever)
 • (bkz: efsane subay)
 • güneş gözlüklü ve takım elbiseli imajıyla, komisyona iltifaten kayıp hafıza bildirimi, her daim kendisini efsaneleştirmiş, markalaştırmış, aşmış mit mensubu..
 • bugün itibariyle özel timin paraşüt gösterileri ve türlü sloganlar eşliğinde ayaş cezaevi'nden tahliye olan ve 1000 araçlık bir konvoyla karşılanan hükümlü.
 • tahliyesini takiben mhp veya dyp'ye gitmesi muhtemel kişi.
hesabın var mı? giriş yap