şükela:  tümü | bugün
 • şüphesiz ki olması gereken erken seçim. umarım bi an önce atlarız da seçim sathına gireriz.

  tabii ki de çağrıyı erken seçimden sorumlu devlet bakanı devlet bahçeli,sağlam bi erken seçim çağrısı yaparak bu işi bitirir.
 • güçlenerek çıkmazlarsa ben de gri değilim. bi bok olmaz abi, hiçbir bok olmaz, boşuna heveslenmeyin. milletin canı çok kıymetli olsa sokaklarda fink atıyor olmazdı. takdiri ilahi denir çıkılır.
 • erdoğan, iktidar partisi, ekonomi, devletin ve vatandaşın güncel sorunları üzerine son zamanlarda yapılan bir çok araştırmada da görüldüğü gibi muhtemelen pandemi sonrasında türkiye'nin gündemi erken seçim olacaktır.

  şahsen merak ettiğim nasıl gidileceğidir kimin isteğiyle gidileceği, nasıl ortaya atılacağıdır... tahminimce yine bahçeli ortayı vuracaktır*.

  ilginç bir seçim olacaktır. çok yeni partiler ve aktörler vardır. bu partilerin ve aktörlerin çalışma yapmak için maksimum 3 4 ayı falan olacaktır. bu bir bakıma dezavantaj olsa da yeni aktörlere sansüre engellere rağmen halkın ilgisi büyük ekrem imamoğlu' nun galibiyetinde bunu gördük. dolayısıyla seçim çalışması yapacak kadar yeterli süreleri olup olmayacağından ziyade kimin bu süreci nasıl değerlendireceği merak konusudur.

  bazı şeyleri yorumlamak veya tespitlerde bulunmak için çok erken ama umarım bu dönem yeni nesil adayların dönemi olur. muhtemel adayların neredeyse hepsi meral mommy ve küçük enişte hariç bir hayli genç insanlar olacaktır. yeri gelmişken içimdeki bir sesi de paylaşmak isterim ki ak parti'nin de genç bir adayı olabilir.

  ülkenün yıllarına mal olan dinazor siyasetçilerin siyaset arenasından silinip gitmesi, ülkenin bir daha tek adam ve sığ siyaset çıkmazına düşmemesi dileğiyle şimdiden hayırlı olsun.
 • (bkz: ak parti döneminde camilerin yasaklanması)

  muhalefet iktidar kadar "haysiyetli" olsaydı şu retorikler girebilirdik seçimlere!

  nasıl retorik baba en az sizin kadar çamur, boktan, karaktersiz.
 • eğer ölümleri durduramazlarsa ve erken secim olursa akape bok kazanır. çünkü ekonomi fena zarar gördü ve ölenlerin çoğu yaşlı kesim yani akapeye oy veren yaş aralıkları. ekonomik olarak zarar gören genç kesim ise daha vizyoner birine oy verecektir. miadlari doldu artık
 • ekonomi gerçekten hızlı bir şekilde kötüye gidiyor. muhtemelen erken seçim olacaktır. eğer iktidar değişecek olursa iktidar olan tam bir enkaz devralacak.
 • 6 ay sonrasi durum tamda ali babacan'nin istedigi bir durum olacak.
 • oyum yine ak parti'ye olacaktır leş kargaları.
 • bir süleyman demirel vecizesi ile yanıt verelim. (bkz: tencerenin deviremeyeceği hükümet yoktur)
  şu an işe giden tedirgin madem bu kadar tehlikeli bu virüs, ulaşım bile kısıtlanmış ben neden çalışıyorum diyor. özel sektörün büyük kısmı ve özellikle esnaf kaderine terk edilmiş vaziyette. açıklanan ekonomik önlem paketleri şaka gibi. insanlar bakanların gözünün içine bakarken onlar kanal istanbul derdinde.
  yaşı yetenler bilir. 99 depremi sonrası ülkemiz maalesef ekonomik olarak toparlayamadı ve 2001 yılında krize girdik. halk deprem oldu normaldir demedi. ekonomik olarak bunalmışlık ve umutsuzluk sonucunda tepki oylarıyla akp geldi başımıza. tarih tekerrürden ibarettir. yine bir bela sardı başımızı. halk yine bunaldı ve emin olun ilk seçimde akp düşecek. kriz ve tepki oyları ile geldiler ve yine kriz ve tepki oyları ile gidecekler.
 • la bi durun bahçeli'nin aklına karpuz kabuğunu düşüreceksiniz gene.