şükela:  tümü | bugün
  • sağlık bakanlığının korona önleme ve bilgi sitesi.
    site
  • güzel düşünülmüş bir web sayfası.
  • kamu spotu yapılarak yayılması gereken web sayfası.
    varlığı yetmez, kullanılması gerekir.
  • girişinde kolonya ikram edilen kamu sitesidir...

büdüt: erişilemiyor. halk bedava kolonyayı duyunca yüklendi sanıyorum. bir yaptığınız iş de doğru olsun mk.

büdüt 2: düzelmiştir. https://koronaonlem.saglik.gov.tr/
  • aşağıdaki gibi yönlendirmelerin olabileceğini düşündüren web sayfasıdır.

-yakın zamanda yurt dışından geldiyseniz ctrl+shift+esc tuşlarına basınız.
    -ateşiniz var ise sol, yok ise sağ tıklayınız.
    -öksürük var ise ctrl+enter, yok ise ctrl+space tuşlarına basınız.
  • belediyelerde elini taşın altına koysun. küçük esnafa ve ev abonelerine 2 ay suyu ücretsiz yapsın en azından 4 metre küplük bir miktarı düşsün. temizlik temizlik diye bağırmak tek başına yetmez.
    ayrıca oturduğum ilçedeki çöp toplama işine çeki düzen vermeliler. millet çöplerini poşetlerle ağaç diplerine bırakıyor. geri dönüşümcüler de hepsini sağa sola saçıyor. yada bu geri dönüşüm işini bir süre askıya alsınlar yada başka bir çözüm bulsunlar. keçiören de maalesef çoğu kişi bilmez ama çöpler akşam ortalığa bırakılır. sonrada içindekileri ayıranlar gelir her poşeti torbayı paramparça eder ve içindeki çöpleri sağa sola güzelce yayar. evet gündüz çöp ve çöp kutusu göremezsiniz ama hava kararınca her yere saçılmış evsel atıklara basarak yürümek zorunda kalırsınız. dipnot: 10 yılda 1 kere belediyenin sokakları yıkadığına şahit oldum.
  • neden tckn zorunlu tutuldu anlamadığım sitedir.

edit: o kadar güvenimi kaybettim ki, öküzün altında buzağı arıyorum. testin ciddiyetle yapılması ve hasta takibi için tckn alınması mantıklı.
  • anonim test yapılmaması gereken site. devletin şu aşamada senin adını soyadını ve bir şikayetin varsa bunu bilmeye hakkı var. diğer vatandaşlar için.
  • eğer riskli vatandaşları tespit edip evlerinden alacaklarsa muhteşem hizmettir.
  • uygulamadaki algoritma gayet iyi işleyen ve kişisel bilgilerin sağlık bakanlığı sorumluluğunda olan ve üçüncül veri işleme faaliyetleri için kullanılmayacağı açık beyan edilen sağlık triaj hizmeti.

uyguladım. verdiğim yanıtlara uygun olarak aldığım tavsiye, maske ile korunarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurmam gerektiği.

annem ve babam adına yapmış olsaydım muhtemelen gelip alacaklardı. zira aynı şekilde rahatsızız evde ve onların kronik hastalıkları mevcut. şimdilik izolasyona devam. hazırlığımı bitirip ve biraz da mental güç toplayıp kendimi hastaneye sevk edeceğim uygun şekilde.

herkese de siteden ilgili testi yapması yönünde tavsiyemi salık veriyorum. en azından kaygınız netleşiyor.

sağlıcakla türkiye, sağlıcakla yer küre.

yeneceğiz seni korona!