şükela:  tümü | bugün
 • başlığın orjinal hali; "türkiye'de koronavirüs doktorası yapmış tek kişinin khk ile ihraç edilmesi" olacaktı ama malum sınır.

  doç.dr. mustafa ulaşlı'dır. 7 yıl boyunca abd ve hollanda'da koronavirüs üzerine araştırmalar yapmış ama 1 eylül khk'sı ile ihraç edilmiş ve 4 yıldır ülkeye hizmet edememektedir. hukuk tarafından aklanmasına rağmen de görevine döndürülmemiş. allah akıl fikir versin böyle memlekete.

  şimdi sağlık bakanlığı kendisi ile görüşecekmiş.

  haber

  euronews linki

  hocanın twitter'ı

  khklarda imzası olan ve buna ses çıkarmayan kim varsa hepsini allah'a havale ediyorum.

  --- spoiler ---

  genetik uzmanı doçent mustafa ulaşlı, abd princeton üniversitesi ve hollanda'daki groningen üniversitesi'nde toplam 7 yıl koronavirüs üzerine çalıştı.

  sonra koronavirüs ile ilgili yürüttüğü bilimsel çalışmalarına türkiye’de, gaziantep üniversitesi tıbbi biyoloji ana ilim dalı ve genetik bölümü’nde devam etme kararı aldı.

  üniversitede doçentlik yaparken, 1 eylül 2016’da khk ile görevinden ihraç edilen genetik doçenti mustafa ulaşlı’nın kısa bir süre sonra hakkındaki iddialarla ilgili takipsizlik kararı verilmiş. ama hukuki süreci devam ediyor.

  ulaşlı, şimdilerde olan biteni evinden izliyor. euronews türkçe'ye konuşan akademisyen, istediğinin bu olmadığını söylüyor. doktora süresince bu virüsün genetiğini çalışan ulaşlı, koronavirüs ile ilgili kendisi kadar kimsenin çalışmadığı görüşünde. o nedenle yapılan bilimsel çalışmalara katılmak ve destek vermek konusunda oldukça ısrarlı.

  özellikle aşının türkiye’de bulunabileceğine olan inancı tam. bu konuyla ilgili de aslında günlerdir sesini sosyal medyadaki paylaşımları ve ilgili kurumlara attığı maillerle duyurmaya çalışıyor ama şimdiye kadar bir geri dönüş yok.

  --- spoiler ---
 • gerçekten verilen tüm kararların geleceğimizi kurtarmak adına verildiğini mi düşünüyorsunuz, bilemiyorum ama eğer öyleyse de bu kadar saf kalmayı başardığınız için takdir ediyor ve hayranlık duyuyorum.

  siyaset, günü ve kendini kurtarma sanatıdır; içinde herhangi bir vizyoner bakış açısı barındırmaz. olanı devam ettirmeye çalışır. arada muhalefetten gelir öyle yenilikçi fikirler ama o da yemdir. es kaza onlar da başa geçse, tüm çabayı yine kendi gününü kurtarmak ve sürekliliğini sağlamak için sarf edecektir.

  artık şu sığ sulardan bir çıksanız, fena olmayacak aslında. dünyayı kurtaracak olan fikirler, bilimden ya da sanattan yeşerebilir ama asla siyasetten doğmayacak.
 • umarım sağduyuda bulunup hocanın acilen bu virüs üzerinde çalışmasını sağlarlar dediğim durumdur.
 • khk ile ihraç edilmişse feto ile iltisaklıdır. bu durumda bakanlık, feto ile iltisaklı birine halk sağlığını teslim edemez. başı ağırır.

  ama iftiraya uğramıştır, haksızlığa maruz kalmıştır, o başka. o zaman da iktidara bu haksızlığa şimdiye kadar neden göz yumduğunun hesabını soran birileri olmalıdır.
 • bilimi böylesine ayaklar altına alırsan gün gelir o ezdiğin her neyse onun önünde böyle iki büklüm olursun. tabi o zaman da iş işten geçmiş olur.
 • koronavirüs ile ilgili doktora yapmış pekâla fakat ortada bir sonuç da yok. proteinler arasındaki ilişkiyi kesmeyi düşünmüş . bana da sorsalar bende enzimlerle, endoplazmikretikulumlarla ilişki keselim derdim .
 • fethullahçılar ülkeyi yıllarca sömürdü. tübitak'tan tut her türlü araştırma enstitüsünde onlar vardı. bir halta faydaları olmadı. tek bildikleri nasıl örgüte para aktarırız. şimdi fırsat verilirse atomu parçalarız diyorlar. ne fethullahçılardan ne de menzilcilerden bir fayda gelmez. adamlar bir çuval hurafeye inanıp biat ediyor, sen bilimsel çalışma diyorsun.
 • euronews de ki ropartajını izledikten sonra nedense hiç samimi bulamadığım,içimin ısınmadığı doktor.

  sinsi, fırsatçı gibi geldi bana. hani bugünlerde karaborsacıların "hah işte şimdi elime düştünüz" demesi gibi bir gülüşü vardı.

  kısa bir özgeçmişini ve nedim şenerin hakkında yazdıklarını okuduktan sonra içime kurt düştü.

  madem bu kadar konuya vakıf niye özel araştırma merkezi veya yabancı sirkette çalışmalarına devam etmedi ki?

  edit:imla
 • fetöcüden medet umulmaz! fetöcü değilse bilemem!! ama fetöcüyse allah’a yakın bize uzak olsun. fetöcüleri savunacak kadar alçalmadı bu millet. gitsin pensilvanyadakileri kurtarsınlar. ama görüyorum ekşide fetöyü hala seven adiler var.