şükela:  tümü | bugün
  • kuzey kore'de gerçekleşen ilginç hadise. koronavirüs kapan bakan idam edilmiş.

https://www.turktime.com/…-kapan-bakana-idam/534303
  • iyileştirmekle uğraşmaktansa idam etmişler, tam kuzey korelik hareket. bakanına bunu yapan vatandaşına ne yapmaz.
  • bakana bakmamışlar.
  • haber asparagas değilse, muhtemelen bahane olarak koronavirüsün ileri sürüldüğü olaydır.

gerçi kuzey kore'de birini idam etmek için bahaneye pek ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. yine de fikrim bu yönde.
  • dünya virüs yüzünden üç buçuk atsın, sen karantinadan çık, hamama git. sonra idam edilince rerörö *

idamı hakettiğini kesinlikle söylemediğimi, üzülerek belirtme gereksinimi duyuyorum.
  • kdhc'yle ilgili uçuk kaçık her habere hemen inanılmasını sağlayacak bir algının başarıyla oluşturulduğunu gösteren, muhtemelen uydurma haberdir.
  • kuzey koreci değilim. şöyle ki, adamlar güya kapitalizm ile savaşıyor ancak kendi halkının ağzına sıçıyor. kapitalizmden nefret etsem de böyle bir şeye sempati ile bakmam mümkün değil.

fakat ne zaman böyle bir haber geçse, suserların olaya şüpheli yaklaşıp haberin doğruluğunu soruşturmadan sazan gibi atlamayacağına dair inanıp, ne zaman konuya baksam hayal kırıklığına uğruyorum.

k. kore dünyanın en piç ülkelerinden olabilir de insan biraz şüpheci yaklaşır. hıyarım var diyene tuzlukla atlıyorsunuz. normalde bu bir insan için, akıllı bir canlı için gerçekten gurur kırıcı bir şey olmalıyken sanki normalmiş gibi her haberin ardından böyle yapıyorsunuz.

sanırım bu yüzden linç kültürü aramızda çok yaygın.

not: olayın gerçekliğinden bahsetmiyorum ki gerçektir muhtemelen, sorgusuz sualsiz kabul edenlere lafım.
  • karantinadan kaçan kuzey kore ticaret bakanlığı yetkilisinin idam edilmesi.

kaçak kişi ülke sağlığını tehlikeye attığı için idam edilmiş. yakalanmadan önce kaç kişiye bulşatırdı kim bilir.