şükela:  tümü | bugün
  • nedense çok kızamadığım doktorlardır.
  • sanki sayıları onbinlerle ifade edilecek kadar çokmuş gibi başlık açılmış.

bak kardeş bu mikrobun aşısı yok, ilacı yok, testi var ama çoğu hastanede yok. biz özel hastanedeyiz ama hastanede maske bitti, çünkü gelen giden hastalar beşer onar çalıyor, cebimden para verip maske aldım bugün.
    beyin cerrahı bir abimiz yoğun bakımda, hastalığı nerden kaptığı belli değil. bana da geldi bir hasta kaç gündür evime gitmiyorum, evde birine bulaştırmayayım diye. bu vaziyette hasta bakıyoruz.
    bir başkası da ben bu vaziyette çalışamam deyip istifa edebilir. ama sayısı 50'dir, 100'dür. 80 milyonluk ülkeyiz, olur o kadar...

askerle, polisle karşılaştırmaya kalkıyor bir de, izanını siktiğimin bedellisi...
    lan oğlum askeri cepheye tüfeksiz, mermisiz, teçhizatsız sürüyorlar, "miğferini de kendin para verip al" diyorlar da benim mi haberim yok?..
    böyle bir karşılaştırma olabilir mi?

5 metre ötede biri hapşırsa panik atak geçirecek home office tipler burda istifa eden üç beş kişi üzerinden vatan hainliğini yeniden tanımlamaya kalkıyor.

amına koduğumun klavye otuzbircileri sizi...
  • o zaman savaş çıkınca da askerler, polisler istifa etsin. böyle bir mantık mı var?
  • istifa etmek: sosyal ekonomik ve kültürel haklar kapsamında degerlendirilen ikinci kuşak haklardandir. hiç kimse hiçbir yaraya derman olmayan ülkem insanlari için cansiperhane gayret göstermek zorunda değil. üstelik sağlık personellerinin n95 maskeyi bile karaborsadan tedarik etmesi beklenenir iken.. örnekleri çoğaltmak mümkün.

zorba bir karardır. hak ihlalidir. kınadım...
  • şirketleri home office çalışmaya geçtiği için oturduğu yerden kımıldamasına gerek kalmayan pembe götlüler tarafından eleştirilen insanlar.
  • ben kamuda çalışan doktorum ve şu ana kadar benim için koruyucu malzemelerin hiçbiri gönderilmedi. hiçbir koruyuculuğu olmayan maskeleri takıyoruz. istifa etmeyi düşünmüyorum fakat sağlık çalışanlarını böyle çalıştıranlar n'olacak? yargılanacaklar mı?
  • senin vatandaşın fılfdır fıldır gezsin, bakanlığın maske vermesin. ama doktor bok yoluna gitmek istemeyince vötön höönö. siktirin gidin, herkesin bir tane canı var. ailesi var, çoluğu çocuğu var. saf askercikleri şehitlik diye kandırıyorsunuz, doktorlara bu masallar sökmeyince işinize gelmedi tabii.

normal zamanda bile doktorların ağzını burnunu kıran çomarlara bak ya, bulmuşlar klavyeyi, sınıf kini kusuyorlar.
  • kronik hastalığı olan doktorlar var, ortada test yok hala bıraksınlar atıp tutmayı. malzeme yok olsa çıkıp kıçı kırık maske üreticilerini koskoca bakan tehdit eder mi? kimse aptal değil kendini feda edecek kadar . bu meret en çok sağlık çalışanlarına bulaşıyor. kronik hastalığı olup canı ile uğraşan insanı parayla tehdit etsen ne yazar.
  • sen, adamlara maske verme, eldiven verme, sonra sahadan kaçtılar de. milletin düşüncesizliğini,devletin yetersizliğini bu adamların sırtına yüklemekten vazgeçin.
  • iyi yapmıştır.

ekşide ne kadar yavşak olduğunu zaten bilmeyen yok.

sizin gibi yavşaklar da her 1000 canla başla çalışan doktora karşı 1 hoşunuza gitmeyen doktor gördünüz mü gelip kinlerinizi kusarsınız.

sizler işe yaramaz yavşaklarsınız.

evet yavşaksınız.

ve bu istifa eden doktorlar da sizin gibi yavşaklar yüzünden ailesine ve kendisine zarar vermek istemeyen insanlardır.

bu başlık 2 saatte binlerce yorum aldı ama ölen sağlıkçıları sikine takan yok.

sağlıkçılar maske yok, malzeme yok, kalacak yerimiz yok, bizi izole edin diyor, doğru düzgün planlama yok diyor. bunlar sizleri ilgilendirmez tabi. bunları götüne takan yok.

çünkü yavşaksınız.

sadece sen ve sikik canın değerli değil demek ki.

evet kinimi kustum şimdi rahatladım.

haklıymışsınız yavşaklar. insan kinini kusunca rahatlıyor.

gelip dövsem, sövsem, benim vergilerimle yavşaklık yapıyorsun desem daha çok rahatlarım demek ki.

gelelim konumuza.

bu olaylardan sonra kaç doktor istifa etti??
    benim çevremde kimse istifa etmedi.
    şu ana kadar 4 üniversitede bulundum.

toplamda binlerce kişinin olduğu whatsapp gruplarındayım.

kimsenin istifa ettiğini duymadım.

kim bu istifa edenler??

ben söyleyeyim. belki 10-15 tane 65 yaş üzeri; zaten faydası olmayacak doktor.

10-15 tane görevlendirme alan pratisyen??

5-10 tane özel hastane doktoru.

varsa elinde fazla veri olan ve açıklamayan yavşaktır.

lan doktor istifa edip de ne yapacak?

bu ülkenin yüzde kaçının doktoru kafası esince istifa edebiliyor??

bu adamlar/kadınlar kıyamet kopsa çalışacak insanlar.

bu söylenti kasıtlıdır, kötü niyetlidir.

sizi ne allah ne peygamber ne başkanlarınız ne ananız ne babanız ne isa ne de musa kurtaracak.

biliyorsun değil mi?

öldüğünde en son kimi göreceğini?

https://www.sondakika.com/…in-koronavirus-13050135/

(bkz: istanbul’da 24 sağlık çalışanının covid-19 (+) olması)