• okçular tepesi'ni terk eden doktorlardır.

vardır mutlaka geçerli bahaneleri.

edit: bazıları bu entry' den hareketle doktorlara kötü söz söylemişim diye küfrediyor, bazıları doktorları savunmuşum diye ediyor. ne kadar cahil varmış be...
  • (bkz: dr oetker)
  • nedense çok kızamadığım doktorlardır.
  • o zaman savaş çıkınca da askerler, polisler istifa etsin. böyle bir mantık mı var?
  • hayret ettim "devletin sorumsuzluğundan dolayı artan vakalardan ötürü kendi canına susamamis şerefli ve onurlu doktorlardir" diyen biri çıkmamış.

cümleyi bilerek devrik yaptım.
  • az önce sağlık bakanının işaret ettiği doktorlar.

--- spoiler ---
    yer yer özel sektörden üniversiteler dahil istifa eden sağlık personeli olduğunu duyuyoruz. bakanlığa almayacağımızı, istifa edenlerin bu süreçte özel sektörde çalışıp çalışmamaları veya ne yapılması gerektiği noktasında da bir çalışma içerisindeyiz.
    `bu dönemi lütfen hiç kimse sahadan çekilerek bir mücadele ortamına çevirmeyelim.`
    herkesin, sağlık personelinin ne kadar gayretle çalıştığını biliyoruz. yer yer bu anlamda küçük örnekler olsa da buna izin vermek istemediğimizi de belirtmek istiyorum.
    --- spoiler ---

ek: özel hastanede maske yokmuş gibi savunmalar artık komik bile değil. sanırım söyleneni dinlemediğiniz gibi yazılanı da okumuyorsunuz.
    özel hastane maske bulamıyorsa yapacak olduğu şey kapıya kilit vurmasıdır.
    ek2: cidden tuhaf bir milletiz. bakan diyor ki devlete gelmek için istifa ediyorlar almayacağız, hala bık bık yapanlar var. ne diyeyim ben size...
  • osmanlı devleti’ni 1. dünya savaşı’nda yalnız bırakan araplardan farkı yoktur. o eleştirdikleri araplar ta kendileridir.

(bkz: lawrence of arabia)
  • para için bazı şeylerin yapılmayacağını düşünen onurlu sağlık çalışanlarıdır.
    yetersiz ekipmanla çalışmak zorunda bırakılıp, devlet eliyle söylenen yalanlara ortak olmak yerine “meslek” olarak yaptıkları işten vazgeçmişlerdir. saygılar...
  • sadece kamuda degil hicbiryerde doktor olarak gorev verilmemeldir. doktorluktan istifa etmis sayilmalari lazim. doktorluk kendilerine agir gelmis, sartlari kaldiramamis olabilirler , ancak zor zamanda istifa edip sartlar duzelince huhu ben geldiiim demek yok oyle.
hesabın var mı? giriş yap