şükela:  tümü | bugün
 • bu kişilerin hangi şehirlerde yaşadığı neden söylenmiyor?

  neden sadece rakam paylaşılıyor?

  neden kaç farklı şehirde tanı koyulduğu söylenmiyor?

  kaynak:

  zorunlu edit: yahu il adı verseler nolacak? umreden gelenlerin hepsi evlerine yerleşti bile. kendinizi şehir ismi söylenmediği zaman yayılmayacak diye çok kasmayın çok bilmiş çomarlar.
 • her şehirde. umrecilerle beraber ülke karman çorman oldu. eğitime verilen ara bitip üniversiteliler de döndüğünde virüs tüm ülkeye tamamen yayılmış olacak.
 • sehir soylenmesi hata olur cunku.

  italya bu hatayi yapti. hastaligin goruldugu milano cevresinde kirmizi alan belirlediler ve buradaki insanlar bunu ogrenir ogrenmez hastasi, tasiyicisi, sagliklisi ulkenin her yerine kacti...
  kacarken hastaligi da tum ulkeye yaydilar.

  bunu aciklamak panik yapar, bu islerde panik her seyi mahveder.
 • artık hangi şehirde olduğunun pek bir önemi yok. her şehir eşit derecede risk taşıyor.
 • açıklanmaması daha mantıklı gelmekte.
 • hangi şehirde olduğunun ne önemi var? her an her yerdeymiş gibi önlem alınması gerekmekte. milletimiz bu konuda gevşek olduğu için başına gelmedikçe idrak edemiyor ciddiyeti.
 • 21 aralık 2012'de "marduk gelecek hepimizi sevecek ama şirince güvenli yer" diye şirince'ye akın eden insanların olduğu ülke burası.

  şehir / ilçe / hastane açıklamaları paniği artırmaktan başka bir işe yaramaz.
 • diğer şehirlere göç dalgası olmasın diye alınan bir önlem bu sayede virüs dağılımı da azalıyor.
  küçük şehirler göç sebebiyle anormal olarak kalabalıklaşırlarsa barınma ve gıda temini yükünü kaldırlamaz ve kaos başlar.
  virüs şehirden şehire taşınırsa bu sefer sağlık hizmeti de gerektiği gibi nitelikli yapılamaz.

  nereden bakarsan bak mantıklı hareket.
 • virüs heryerde artık kaçacak yer kalmadı!
  tüm dünyada 1 hafta sokağa çıkmayıp sınırları kapatıp, herkese kendi evinde, test yapilip heryer sterilize edilmedikçe de sonu gelmez. doğal seleksiyona tabiyiz artık.
  ekonomi bla bla bla demeyin 1 hafta üretim durursa borsa, fon cart curt da demeyin boşuna. parayı borsayı ekonomiyi biz insanlar yarattıysak kendimiz için onlardan da taviz verebiliriz.
  kapat tüm dünyayı yetkilileri gönder kitlerle her eve. gönüllü +görevlilerle temizle heryeri. çıkan hastaları da izole et gerekirse kendi evinde tedavi et. başka yolu yok işte bariz.
  eve kaç gün kapanabiliriz ki? aldığımız online ürünün paketinden bile bulaşabilir.
  valla seferberlik baslatsalar bu şekilde ben gönüllüyum temizliğe yardıma. obsesyonum bir ise yarar belki...
 • ne yapacaksınız bilseniz, ekstra hangi önlemi alacaksınız? merak duygusunu tatmin etmenin zamanı mı? hadi sen aklı selim vaziyette önlem alacaksın, komşun mehmet amca öyle mi yapacak yoksa stok mu yapacak, fatma teyze panikten x şehirdeki kızına gitmeyecek mi? yolda kimselere bulaştırmayacak mı, ya da biri ona bulaştırmayacak mı?

  bir şehirde elbette diğerlerine göre fazladır ama çoğu şehirde vardır. 98 vak'a olup bir şehirde hiç olmaması artık çok zor ki artı bu sadece test edilenler, bunun saklayanı var, evde ölmek isteyeni var, karantinadan korkanı var..