şükela:  tümü | bugün
  • sosyal medya sabahtan beri suya sumak katıp içen ablalarımızla, teyzelerimizle dolu. anladığım kadarıyla çakal bir sumak üreticisi/satıcısı, peygamber rüyası teması eşliğinde milleti silkeleme peşinde. orta yaş facebook hesaplarında ve whatsapp aile gruplarında cirit atan bir videoya göre başlıktaki ifade, peygamber efendimizin gece rüyasında onu gören cizreli bir kadına aktardığı sır imiş.
    tweet uçmuş. youtube linki

--- spoiler ---
    "kızım, bu hastalık ve virüs gayrimüslimlerden geldi ve dünyaya yayılıyor. sen söylediklerimi dinle, herkese söyle ve paylaş, daha ümmetime bulaşıp perişan olmadan. bu virüsün dermanı ve ilacı sumaktır. suyun içine biraz sumak atıp karıştırın ve için. allah'ın izniyle hasta olan şifa bulur, hasta olmayan da hastalık tutmaz."

video sahibi en sonda sumak satıcılarına uyarıda bulunmayı da ihmal etmemiş: "lütfen ama lütfen fiyat artışı yapmayın, elinizi vicdanınıza koyun. gün birlik günüdür."
    --- spoiler ---
  • (bkz: sumak lobisi)
  • (bkz: ahahhahaahahah)

dinci yobaz kadın, peygamberine gayrımüslümlere ilacı verelim mi diye de sormaktan geri durmamış.
  • bize dut pekmezi dendi?

katılmadığım önerme.
  • sumak tek başına işe yaramaz. lahmacunun yanında sumak ve özellikle soğan yerseniz virüsü bilmem ama ev ahalisi sizin yanınıza yaklaşamaz. böylelikle insanlar ile temasınız olmaz ve virüs olmazsınız.
  • işte bunlar hep dinden demeden önce belirtelim ki rüyalar dinde delil olmaz. sahih bir rüya bile olsa sadece rüyayı gören kişiyi bağlar. başkalarını baglamaz.
  • bizim ihtiyarları ikna edemedim. bari az için dedim.
  • hayır efendim, kusmaktır.
  • (bkz: haa öyle mi tamam o zaman)

yarın başka birisi çıkar maydanoz der, öteki dağ kekiği, beriki ejder meyvesi...

herkes ilaç biliyor amk.
  • yaşamı ölümden ayıran sınırlar fazlasıyla sumaktır. birinin nerede bitip öbürünün nerede başlayacağını kim bilebilir ki?
    - edgar allen poe