şükela:  tümü | bugün
 • efendim, katil ichi bey de, ikinci bağımsız çükler festivali'ne katılan her film gibi, izlenir izlenmez soluğu, sözlüğe mevzuu olmakta almış bulunmaktadır gayrı..
  efendiciğimle birlik, dört çarpı i periskop gözüyle beklediğimiz, dostumuz takashi miike'nin 2001 tarihli katil 1'i [ki efendiciğim filmin adını, malezya'dan attığı mektuplarla gece boyu koroshiya 1 olarak düzeltmiştir], şahsen benim periskobumu hayde hayde hayde ihya etmiştir..

  sinema düsturlarını zerre sikine sallamayan takashi oğlan, bu katiliyle, prova*'dan sonra, çıtasını uzaya fırlatmakta bir beis görmemiş ve neffis şiddetengiz ichi beyin her eve lâzım bir arkadaş olduğunu kanıtlayıvermiştir.. şiddet dediğin na böyle olur işte, süper sadomazo bünyelere* birrrebir, ay valla yerim, hiç uzatmadan bu kadar diyorum..

  yok uzatayım biraz daha: filmdeki küçük oğlanın adının takashi olması bir yana, şahane hikâye örgüsü, muazzam mizah bakışı, mevzuunun alan derinliği, hatta bir daha alan derinliği, ya arkadaş kaç numara tığla örmüş senaryoyu bu be, oya mübarek, hay allah müstahakını versin e mi takashi bey oğlum.. ver ağzını öpeyim, dilini de öpeyim, parçala behçet*, kalanı da kargalar yesin.. beraber gülelim sonra; bir sana, bir de ağzı kulaklarına varık yarık sarışık oğlana hastayım zaten.. hakikaten yahu, onu bana vereydin ya, valla peşindeyim, peşin peşin..
 • sarışın afet, nefffis mazo, yanaklarına kurban kakihara içün ayrıca
  (bkz: tadanobu asano).. kakiharam benim..
 • filmin baskarakteri ichi yıllar once bir kalem bir pergel bir de cikolata alacagim diyen erõl ile edip akbayram arası bir bakış stiline sahiptir, sinema perdesine yansımış en arızalı insanlardan biridir.

  kendisi hem sado mazodur hem mazo sadodur hem madodur hem sazodur. ve bu cümlenin ikiyle üçle çarpılmışıdır. hem de değildir. (filmi izleyenler bilirler, bu ichi icin bir noktadan sonra normal dusunme seklidir)
 • filmin en damardan dialogları arasından asagıdaki cumle sayılabilir:

  "there is no love in your violence".
 • 2 haziran 2003 tarihinde çıkacak olan 2 disc setlik dvd'sinin şimdiden pre-order yapılması farzdır ve hatta peygamber sünnetidir:
  - feature length audio commentary with bey logan, actress alien sun and producer eliot tong.
  - interview gallery with director takashi miike and lead cast.
  - original theatrical trailer.
  - uk campaign trailer.
  - behind-the-scenes vignettes.
  - e.p.k featuring alternative interview with takashi miike, out-takes and behind-the-scenes footage.
  - photo gallery featuring behind-the-scenes images and campaign artwork.
  - glamour photo gallery with alien sun.
  - text biographies and filmographies for principle cast members.
  - premier asia showcase including forthcoming attractions.
 • yönetmenin diğer filmlerinde olduğu gibi büyük oranda şiddet içermesine rağmen bu şiddet absürd ve komik öğelerle bezendiğinden rahatsız edici olmadığını düşündüğüm film. filmin absürd'ün tepesine vurduğu nokta da shinya tsukamoto'nun rol aldığı karakterin filmin sonlarına doğru aldığı şekildir.
 • soundtrack'ini yamatsuka eyesiz boredomsin yaptigi takashi miike filmi. heralde daha iyi bir film-muzik kombinasyonu olamaz.
 • ilginçtir filmde oynayan hiç kimsenin filmin sonuyla ilgili ortak bir görüşü/dream wawe açılımı yoktur...ve hayat böyledir; işte bazen mavi.
 • (bkz: bu filmi çeken insan olamaz)

  tamam kafan kaçtı ama o nasıl bir özür anlayışıdır...
  (bkz: kakihara)
hesabın var mı? giriş yap