şükela:  tümü | bugün
 • birkaç gündür sözlüğün ana gündemi olan 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti olayının aslında rezalet olmadığını vurgulayan gerçek.

  baştan söylemek isterim, ne hastanenin kapısından geçmişliğim, ne doktorla ebeyle falan herhangi bir tanışıklığım var. kafama yatmayan bir sözlük toplu lincine dair özgürce fikir beyan etmek istiyorum.

  olayın vehameti tartışılmaz, ailenin acısı, bebeğin hayatının çok zor olacağı gerçeği yadsınamaz. tanrı yardımcıları olsun.

  ancak eldeki verilere bakarsak, bu talihsiz olayın, ilgili hastanenin, doktorun ya da ebenin bilerek isteyerek işlediği bir fiil sonucu olduğunu iddia etmek, ki çoğu yazar bu olayı bir cinayet olarak tanımladı, resmen cahilliktir.

  sonuçta kritik detaylarını bilemediğimiz, üst seviyede uzmanlık gerektiren tıbbi bir durum ile ilgili doktorun tartışmasız yanlış yapmış olduğundan nasıl emin olunabiliyor, anlamış değilim.

  olay idari ve adli açıdan soruşturulup, hakikatin ne olduğu konusunda uzman bilirkişilerin yorumunu görmeden tıbbi bir altyapısı olmayan binlerce yazarın parmağıyla doktoru-hastaneyi-ebeyi göstermesi, yüksek egoların linç ihtiyacının bir dışavurumu olabilir ancak.

  elbette hastanelerde görev ihmalleri ve buna bağlı maduriyetler oluyor, ancak bu olayda tıbbi kusur var mıdır, buna karar vermek bizi aşar.

  doktor olduğu anlaşılan yazarların bile bir kısmı net yorum yapmaktan imtina ederken, burada iki satır giri okuyup doktoru hastaneyi katil ilan eden güruh, hergün eleştirdiği büyük resim uzmanı çomarlarla aynı seviyede kalıyor.
 • bu memlekette her şey olursunuz ama rezil olmazsınız.

  murathan mungan

  bir şeyi de savunmadığınızı göreyim dişimi kıracağım.

  soma olur, kader
  tecavüz olur, neden oradaymış
  eylemci ölür, düzgün dursaymış olur

  bir kere de bütün memleket desin ki 'sorumlular yargılansın' vallahi umutlu olacağım ama olmuyor. ne pislik olursa olsun birileri çıkıp aklamaya çalışıyor.

  troll de olsan onurlu olacaksın arkadaş. parayla alınıp satılıyorsan insan değil metasındır.

  edit: kumrengi uyardı. sözün sahibi murathan mungan'mış. düzeltildi. tayfun talipoğlu abi yaktı beni ): toprağı bol olsun.

  zorunlu edit: bazı arkadaşlar ilk entry'i göremiyorlarmış. sebebini anlamadım. yazar "uykudanuyanmayacalisanadam" ilgili entry
 • özgürce fikrini beyan edip şimdi karılı kızlı, zenginli, arabalı başlıklarına geri dönmeye hazırlanan ekşici beyanı.
  beyimiz zahnet edip tespitte bulunmuş. ortada buz gibi bir sansür gerçeği dururken rezalet başlığı çok abartılmışmış. ne güzel kafa bu ya... pırıl pırıl maşallah.
  ne kokan ne bulaşan, ezik ezik entriler girip kendin gibileri etkileyeceğin başlıklara çufçufla o zaman kardeş. hazır tespiti de koymuşken. hı?
 • %99'u müslüman olan bu ülkede şu lafı müslümanlardan daha çok ateistler bilir ve kullanır; "kişi kınadığını yaşamadan ölmezmiş."
 • olayın vehameti tartışılmaz ise abartılan nedir?
  hayır gören de giyotin yağlanmış da failler aranıyor sanır.
  mesele enine boyuna irdeleniyor ve ihtimaller degerlendirilerek sanal bir dayanışma gösteriliyordu. buna sansür getirildi.
 • meselenin insan hayatı olduğunu, meselenin özgürce yazılan entrylerin ve yazarların sebepsiz uçurulması olduğunu, burayı ayakta tutan yazarların hiçe sayıldığını anlamamış yazar beyanı.
  #ekşirezalet
  ayrıca (bkz: 24 mayıs 2017 manisa asker zehirlenmeleri)
  edit:imla
 • gercek degildir.
  olay korunun rezaletinden cikip #eksisozlukrezaletine donustu farkindaysaniz. garip nedenlerle entryler silindi, hic yoktan yere yazarlar uçuruldu.

  ama kime ne diyorum ki?
  gezi`de de biz iki agacin kesilmesini abartmistik di mi?
 • rezilligin ustunu ortenler, savunanlar,
  basitlestirenler gelmis hos gelmis.
  (bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
 • başlığı açan arkadaş olayın detaylarına vakıf olunmadığını ve bu sebeple kesin yargıya varılmasının yanlış olduğunu vurgulamış. burda bir sorun yok ama kendisi de olay hakkında kesin bilgilere sahip değilken neden abartıldığı gerçeği diye bir başlık açmış onu anlayamadım. neden kendi yargısını gerçek diye belirtmiş? ya olay gerçekte çok daha vahim ise ne olacak? ha diyebilirsiniz varsayımlarla linç etmek olur mu? haklısınız olmaz. benim demek istediğim başkasının varsayımını eleştirirken kendi varsayımını gerçek kabul etmenin doğru olmadığıdır.

  başlığı açan kişi koru hastanesi olayının abartılması şeklinde açsa daha doğru olurmuş diye düşünüyorum. çünkü kendi fikrini mutlak gerçek olarak gören birisiyle herhangi bir konuda tartışmanın bir manası olmaz.