şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlüğü osmanlının son dönemine benzettim. karma karışık, ne yapacağını bilemez korkularla ayakta duran bir site haline geldi. biran önce toparlanın ben bu platformu 10 yıldır takip ediyorum ve bu kadar kötü sıçmamıştınız..
 • ailenin sonuna kadar haklı olduğunu anladığımız cevap..adalet mi? ona önce kadın şalvarı giydirip gözlerini açtılar kendi başına gelecekleri görsün diye..sonra bir 'koru'lukta tecavüz edip başını ezdiler..allah topumuzun belasını versin..
 • ankara 6. sulh ceza hakimliği’nin erer sağlık ve eğitim kurumları işletmeciliği a.ş.'nin talebi üzerine verdiği 2017/4759 d.iş sayılı ve 16.06.2017 tarihli kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • https://i.hizliresim.com/brqdzp.png adresinden görüntülenebilir.

  koru'nun aileye cevabı ailenin söz hakkı ve ilgili entryleri sildirmek şeklinde tezahür etmiştir.
 • metin haline de
  https://justpaste.it/175nz
  adresinden ulaşılabilir.
 • başta kanzuk olmak üzere sözlük yönetiminin haksızlıklara karşı bu cesaretli tavırları beni şaşırtıyor. bu kadar delikanlı olmayın olum!! maşallah mangal deryası gibi yüreğiniz var!

  tanım: delikanlı sözlük yönetimi tarafından mahkeme kararıyla entryleri silinmiş cevap.
 • erer sağlık kurumlarının duymaya tahammül edemediği gerçektir.
 • linklere tıklamaya üşenenler için:
  koru hastanesi’nin yaptığı açıklamaya cevaben

  1) saat 10.00’da annenin suyunun gelmesi üzerine hastaneye başvurulmuş ve annenin ilk muayenesinde açıklık 4 cm olarak tespit edilmiştir. peki saat 10.00 - 15.00 arası annenin vajinal muayenelerini ve takiplerini kim yapmıştır? hastane bu konuda herhangi bir cevap verememektedir. çünkü belirtilen saatler arasındaki tüm muayeneler kayıt dışı olarak çalıştırılan bir doktor tarafından yapılmıştır.

  2) anne doğum sancıları içerisindeyken ebe, doktor ile görüşüp onun da uygun gördüğünü belirterek anneye epidural anestezi uygulanması konusunda ısrarcı olmuş ve içeriğin okunmasına fırsat verilmeden acele bir şekilde anneden anestezi onamı ve imzası alınmıştır. peki, ebenin epidural anestezi uygulanmasının uygun olduğuna dair onay aldığı doktor kimdir? zira hiçbir doktor bu sorumluluğu üstlenmemektedir.

  3) ilgili açıklamada, saat 15* aktif doğum eyleminin başlaması üzerine kurum doktorunun anneyi takibe başladığı ve sürecin tümünü yönettiği belirtilmiştir. aktif doğum eylemi, açıklığın 9-10 cm olması ve amniyon sıvısında mekonyum görülmesi ile mi başlamaktadır? çünkü belirtilen saatte açıklık 9-10 cm’dir. amniyon sıvısında mekonyum bulunmaktadır. ayrıca doktor bu saatte hastaneye ulaşıp, ilk muayenede mekonyumu fark etmiştir.

  4) tıbbi makalelerde epidural anestezinin doğum komplikasyonlarını artırabileceği, fetüsü strese sokacağı, solunum sıkıntıları yaratabileceği, normal doğum eylemini gerçekleştirilmesini zorlaştıracağı belirtilmektedir.

  5) hastane yaptığı açıklamada bebeğin kalp atım ve solunum sıkıntısı olarak doğduğu belirtilmektedir. fakat bebek ölü olarak doğmuştur. bebeğin 1.dakika apgar skoru 0’dır. raporlarda yer aldığı gibi 15 dakika canlandırma işlemi yapılmıştır.

  6) bırakın hastanenin ailenin yanında olmasını, bugüne kadarki süreçte hastane yönetimi tarafından aileye kendine ait dosyaları vermekte bile zorluk çıkarılmış, defalarca sorulmasına karşın aileye süreç hakkında eksik ve yanıltıcı bilgilendirmeler yapılmıştır. hastane, yayınladığı açıklamada dosyaları aileye kendiliğinden teslim etmiş gibi yansıtmıştır. ancak, bebeğe ve anneye ait dosyalar, hastane yönetiminden onlarca kez talep edilmesine rağmen teslim edilmemiş olup, 38 günün sonunda il sağlık müdürlüğü aracılığıyla hastaneden alınmıştır. buna rağmen dosyalarda eksiklikler mevcuttur.