şükela:  tümü | bugün
  • malum rezaletin* baş aktörü hastanenin, mağdur aileye yaşattığı bir başka rezalette ailenin hürriyet gazetesi ile yapılan röportajı engellemesidir.

benim bu mevzuyu öğrenmem de, bebeğin halası ile bebeğin son durumu hakkında konuşmamla oldu. bana bebeğin durumunun büyüdükçe daha kötüye gittiğini söyledikten sonra, hürriyet gazetesinin aile ile röportaj yaptığını ama ardından hastanenin röportajın yayınlanmaması konusunda baskı yaptığını söyledi. hiçbir şekilde seslerini duyuramadıklarını da ilave etti.

ss: https://hizliresim.com/nwaq2v

düşünün bir hastane bir bebeğin bir sürü sağlık sorunu ile doğmasına sebep olan bir sorumsuzluğa imza atarken, bunun bedelini ödemek yerine, bu konuyu haber yapan sitelere sansür uygulatıp, haber yapmaya çalışan gazetelere de baskı uyguluyor.

peki hürriyet'e ne demeli. sözde, türkiye'nin en büyük en köklü gazetelerinden biri ancak özel bir hastanenin baskısı ile böyle bir konuyu haber yapamıyor.

diyeceğim o ki madem böyle bir röportaj yapıldı bunun da bir an önce yayınlanması ve bu konunun geniş bir kamuoyu tarafından da bilinmesi gerekiyor. sözlük olarak umarım bu konuda ciddi bir baskı uygulayabiliriz.

--edit: limon kimyon zorro bebeğin babası ile mailleşmiş. baba'dan gelen maili aynen aktarıyorum. (bkz: #70029052)

"sağduyunuz için teşekkür ederiz.

ne benim ne de eşim başak hanım'ın gündem olmak veya başka kazanımlar elde etmek gibi bi gayesi yok. lakin hastane olayı soran hastalarına veya tanıdıklarına bizleri onlardan koparan paragözler veya onları ticari olarak batırmak isteyen insanlarımışız gibi lanse etmekte.
    oysa biz sadece çocuğumuz annesinin karnındayken sağlıklı takip edilip sonrasında sağlıklı doğsun diye malum hastaneye bedelini ödeyip anlatılan olayları yaşamış bir anne ve babayız.
    hastanenin parasına ihtiyacımız yok, olsa dahi bu hastanenin parasına tenezzül edecek tıynette insanlar değiliz.
    ben de eşimde mesleğini sadakatle yapmaya çalışan kendine ve ailesine yetmeye çalışan insanlarız.
    olayı zaten çoktan yargıya taşıdık.
    türk hakimlerinden adalet bekliyoruz.

hürriyet gazetesine yaptığımız röportajın yegane amacı bu acıyı başka hiçbir anne babanın yaşamaması için insanları daha dikkatli olmak konusunda ikaz etmek ve ilk açılan başlık akabinde gelişen sözlük ahalisinin sağduyusuna bir cevap ve teşekkür etmek idi. lakin olmadı.

tek temennimiz hiçbir bebek bu bahtsızlığı yaşamasın.
    sevgi ve saygılarımızla

başak ve murat
    "

--edit 2: en sonunda ilgili röportaj birgün gazetesi tarafından yapılmıştır.

(bkz: birgün koru hastanesi mağduru aile röportajı)

http://www.birgun.net/…-icin-cok-onemli-174269.html
  • daha mahkeme kararı olmadan sözlüğün otosansür uyguladığı rezaletle ilgili ailenin sesini kısma rezaletidir.

bebeğin durumu ciddiyetini korurken, ailenin koru hastanesinin ilk etapta yaptığı açıklamaya cevaben 4 maddelik yanıtı dışında hiç habere ulaşılamaması sansürün sadece hürriyetle sınırlı kalmadığını da düşündürmektedir.
  • yazar uçuran sözlük yönetimi bi taraflarına kına yaksın.
  • mahkeme kararıyla silinecek olan başlık. keşke bir bebeğin hayatını mahvettiğiniz gerçeğini de mahkeme kararıyla silebilseniz, düzeltebilseniz. fantastik bi paralel evrende bunu yapabilecek olsanız bile yapmazdınız. çünkü insan canı umrunuzda bile değil. umrunuzda olan tek şey gelir gider tabloları.

bu acıya sebep olan, en kötüsü de o acının üstünü kapatmaya çalışan herkes, ölürken o çocuğu hatırlasın. bok gibi kazandığınız para bitince, ya da dışına adım atamadığınız ölüm döşeğinde o paranın hiçbir değerinin kalmadığı anda, o çocuğu hatırlayın. dua etmeyin ya da af dilemeyin. çünkü siz cehennemi hak edenlerdensiniz.
  • ne hastaneymiş lan, gangster misiniz, kökünüz neye dayanıyor?!

hayret ediyorum arkadaş bu ülkeye, hayret ediyorum ben bu ülkenin kurumlarına. bariz hata var; adamlar zeytinyağını da geçti üste çıkabilme kapasitesinde.

e, hukuk çöker, dava süreci uzar, insanlara "benden" veya "senden" diye lakaplar takarsan netice bu olur. "benden" olanlar, "senden" olanları döver, ezer, üzerine çıkar; netice de bir gün "senden" olanların gazabı tüm "benden" olanları yutar!

ah, ah bir gün adalet gelecek ve bu kraldan çok kralcı, gangster tipli her şey yok olup gidecek. bir gün mutlaka adalet gelecek, mutlaka. bu düzen sonsuza kadar sürmez, süremez!

düzenleme: eksik kelime.
  • yarın bu başlık altındaki entry'ler de sildirilecektir muhtemelen. boşa kürek çekiyoruz, kötüler kazandı bayım.
  • istedikleri kadar engellesinler. bu rezaleti engelledik insanlar gerçek olduğuna daha çok inanıyor. ve ben çevremde herkesi uyarıyorum.
  • kanzuk'un ticari itibarı zarar görecek olabilir ama bir bebeğin hayatı elinden alındı.

birgün'le falan röportaj yapsalar ya da hürriyet ile yapılan röportajın dökümünü twitter, facebook vs. üzerinden paylaşsalar keşke.
  • vicdan yoksunluğu konusunda malum şahsı bile geride bırakabilecek bir kurumun taze yediği nane.

ahirete inanmıyorum ancak sırf bu tip kurumlar ve başlarındaki kalantorların yanması adına ölümden sonra cehennem diye bir şeyin olmasını yürekten diliyorum. gerekirse ben de yanayım, gerçekten hiç sorun değil.