şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı, ayrıca pek değerli badim. filmlerle ilgili detaylı analizleri var. sohbetine doyum olmayan bir kişi.
  • çok değerli mamam. nefret ettiğim ankara'da, bir anne şefkati ile yaklaşıp derdime derman olmaya çalışan, sürekli kontrolü davranmaya çalışan beni tutup barın ortasında 3 kızın arasına fırlatan (ki emin olun 1.60lık kpbg'nin 1.78lik msd'yi tutup atması oldukça zor bir şey), saatlerce geyik yapabildiğim nadir dostlarımdan. iyi ki varsın be korun parmağına batan göz!
  • o bir tatlı kedicik ...

o bir minnak sevgi çiçeği ..

o benim yeni badim ...

o akıllı mı akıllı, güçlü mü güçlü ve bir o kadar da mükemmel bir kadın...

iyi ki var ve iyi ki yazıyor sözlükte !
  • hiç sıkılmadan saatlerce sohbet edilebilecek bir kişi. dolu dolu bir insan. badi listemin en kıymetlilerinden biri.
  • yazdığım bir entry sonrası keşfettiğim, "dolu dimağından ne kaparsam kardır" diyerek ekşisözlük'te badilerime eklediğim, doğru zamanda doğru yerde bulduğum yazar.
    kendisine kalben teşekkürü bir borç bilir, böyle de öderim ,)
  • kendisi, 'çocuk ve aile' üzerine uzman bir psikoterapist. bunun öncesinde nazik, cidden zeki ve kendi değerlerinin farkında kültürlü bir 'kadın'.

yaşım, ona nazaran, bir hayli küçük ve fakat saatlerce muhabbet edebilirim kendisiyle; hatta o konuşsun, ben de yoğun bilgi-kültür akışı içerisinde sükunetle kahvemi yudumlayayım.

yaşam, umarım ki, bana anlattığı o tatlı tesadüflerden çokça çıkarır karşısına ve eminim ki anne olduğunda, 'çocuğu' belki de dünyanın en şanslı bireyi olacaktır.

hisler, sezgiler ve samimiyetle yazılmış bir entry..
  • psikoloji okumalara doyamamış yazar, güzel insan. kendisinin de daha önce vurguladığı gibi insan eğitime doyamıyor. anne tarafından hemşerim de oluyor aynı zamanda. doktorayı bitirdikten sonra, ikinci doktoraya başlamasını istiyorum zira iki master derecesi varken tek phd diplomasını öyle yalnız öyle mahsun bırakıp kaderine terk etmeyecek kadar bilim aşığı olduğunu düşünüyorum.
  • sözlüğün en aklı başında yazarlarından. kendisi hakkındaki övgülerimi detaylı olarak editleyeceğim, yeri geldiğinde baştan yazacağım.

sevgilerimle.
  • nick'ime anlam vermeye calısan bir badim var, bir donem sorguladı, oyle mi boyle mi gibisinden sevgili unutulan replik. oyle cok derin anlamları yok aslında, sadece calakalem beyin fırtınaları yapar, alıstıgı kalıpları yıktırmaya gayret ederim kendi zihnime... herkesin manyaklıgı kendine iste, bendeki de boyle bir manyaklık... ajandamın bir kosesine yazıvermisim bir zamanlar oylesine kendimce yaptıgım bu garip egzersizlerden birini... herhalde sozluge kaydımı yaptırırken (asdfghjkl), o yazı cıkmıs karsıma, ordan esinlenmisim herhalde...

"hırsızların da soyuldugu anlar vardır. bakarsınız bir gun fareler kovalar kedileri hatta gun gelir tereciye satilir tere. siz muneccim tercuman olmaya calısırken zorlanabilir asab-ı muaseret kurallarınız. gun gelir goz korun parmagina batar mesela ya da deve hendegi bale yaparak gecer.

sasırmakla baslar,alıskanlıkla biter sorun dediklerimiz de, isyan mecburiyetlerimiz de... x'den gelip y'ye giderken dinlersiniz binbir gece mafsallarını, tanrı -lilith'den sonra- ademin vicdan masturbasyonu yapmasına dayanamamıs ve havva'yı yaratmıstır adem'in kaburga kemikciginden mesela. okuzun altında buzdagı aramanın bir anlamı yok aslında ama hatırladıkca unutulmalı, unuttuldukca da hatırlanmalı bazı seyler tıpkı her azizin bir gecmisi her gunahkarın da bir gelecegi oldugu gibi, tıpkı oscar wilde'ın dedigi gibi...

butun bu kahrolmaların dayanılmazlıgını hafifleten, hic bir eczanede bulunmayan ama tum zamanların en populer ilacı olmayı basarmıs olan ve aslında tamamen bizim uydurdugumuz "zaman"dır. idrak yolları enfeksiyonlarına, afacanlar basmasına birebir. ustelik ucretsiz, recete gerektirmeyen ve son kullanma tarihi asla gecmeyen..."
  • çok gerçekçi bir yanı var ama en olmadık şeylere kafayı takıp herkesin deli mi? diyeceği kaygılarınızı anlattığınızda sizi oturup dinler ve kaygınız geçene dek sizinle konuşur.
    size iyi gelecek cümleleri ve yaklaşımı bulana dek gitmez ve arada kendisinden muhakkak bahseder. anlatır. hassas olmakla ilgili güzel cümleleri vardır. güzel fotoğrafları. sizi yarın tekrar muhakkak sorar.
    iyi olmaktan emin olmak gibi bir yaklaşımı var. iyi hissettiren bir yaklaşım.
    ne düşüneceğinizi düşünmeden size kendisinden bahseder ve düşündükleriniz sizin sorumluluğunuz ve sizin sıkıntınızdır. haklı.
    bazen öyle bir kaybolur ki sizi hiç düşünmüyor diye küsebilirsiniz ama neye kızdığınızı bilir ve sorumluluğunu alır uzaklaşmanın. uzaktan siz ona el uzatana dek size bıkmadan el uzatır.
    siz terminalden ayrılana dek el sallayan ve siz gözden kaybolmadan bakışlarını ayırmayan insanlardandır.
    kırılır bazen birilerine, daha doğrusu birileri ile gittiği eskilerde bir yerlere.
    ve anlattığı öyküde neye kırıldığını siz bulana dek değil,
    o neye kırıldığını bulana dek dinlersiniz. aslında kızdıkları bir denizin yağmurda kabaran dalgasıdır. bahçesine konmuş ama ötmemiş bir kuştur. ötmese de bari çiçekleri görseydi.
    bari ama dimi.
    ona sarılmış ama vedalaşmamış bir adam.
    onu sevmiş ama yeterince söylememiş başka biri.
    sonra kendisidir.
    o hep sorumludur çocuklardan ve hem ötmek, hem konmak, hem sarılmak, hem vedalaşmak, hem sevmek, hem gitmek ister. bir yağmurda kabarıp kıyıya vuramayan dalgaların sırtında sınırlara takılmış insanları başka ülkelere götürmek için çalışır.
    sonra anlatmaktan yorulup gülmeye başlar.
    gülerken onu yanlış anlamış birilerinin yargılayan yarım öpücüğünü size göstermek ister gibi rujunu dudağından siler.
    sonraki gün size çocukların içinden inanılmaz enerjik bir mesaj atar ve yine gidilecek bir yerler bulduğunu müjdeler.
    hay aksi,
    peki bugün daha iyi misin diye soracaktım onun gibi ama önce o mesaj attı.