şükela:  tümü | bugün soru sor
  • uzerine uzanip yatilasi, tv seyredilesi bir koltuktur, genelde yaninda bir de puf verirler, bi kisi yatarken digeri ayaklarini uzatsin diye
  • bayılıyorum buna. rahatlığı çok güzel. sürekli alasım geliyor bunlardan ama işte sürekli alınmıyor.
  • yeni eve taşınınca benim genelde salonda uyuyor olmam dolayısıyla normalde benim odam olması gereken bir odayı bilgisayar ve kitap odası gibi* tasarlayan ebeveynlerimin bu odaya kondurmayı layık buldukları koltuk. genelde bir uzun bir kanepeye benzer bir ucunda bir kişilik daha uzantı vardır*. ayrıca iki kişilik koltuk uzunluğunda bir de pufa sahiptir ki bu puf yeri geldiğinde koltuğa birleştirilsin ve ortaya bir çift kişilik yatak çıksın. aklıma gelmişken tanımı da yapıştırayım:

koltuk sektörünün matruşkası olan koltuk takımı da sayılabilecek koltuk.

neyse efem bizimkinin ayrıyetten bir kanadında küçük bir kitaplığı da mevcuttur. böyle kırmızı kırmızı yıkılan cinsinden. ancak; bu koltuklardaki en büyük sıkıntı uygun kitap okunma pozisyonunun bir türlü bulunamaması. evdeki en sakin oda olmasından dolayı bu koltuğun olduğu odaya geçiyorum kitap okumak için. evde bilgisayar ve kitap odası yapmışlar ama ne bilgisayar kullanan var doğru düzgün ne kitap okuyan. neyse eskiden kalma ve benim uğraşlarımla büyüyen bir kitaplık var ki entellektüel seviyemizi tehlikesiz pozisyonda tutabiliyoruz. yine kaçmış muhabbet özeti şudur ki:
    bu koltuğun üzerinde 5 saat bir yeri ağrımadan, uyuşmadan kitap okuyan bana ulaşsın bu koltuğu eve aldığımızdan beri okuma sürem kısaldı arkadaş ya. yatsan çok sert belini ağrıtıyor. kitabı tutarken elin uyuşuyor, otursan böyle sadece beli kıvırıp ayaklar uzanır şekilde bir süre sonra istemsiz yatak pozisyonuna geçiyorsun, bu sefer de boynun arıyor bu şekilsiz oturuşundan dolayı. zaten tekli koltuk gibi bacak bacak üstüne atıp entel oturuşu yapman mümkün değil. pufu birleştirip yatak pozisyonuna getirip türlü pozisyonlar denedim ama hiç bir işe yaramadı. kitabı bitmek üzere diye artık ağrımayan, uyuşmayan yerim kalmadığı için son sayfaları ayakta okumak zorunda kaldım bu koltuk yüzünden.

velhasılıkelam, kitap okumak için bu koltuk hiç mi hiç ideal değildir. kitap okumayı sevenler ya da bu koltuğu rahattır bu kitap falan okurum diyenler sakın almasınlar. tecrübeyle sabittir. benden söylemesi. kitap okumak için tekli koltuk şarttır. ama böyle diz dize film izlemeye bayılan romantikler için çok idealdir bu koltuk. misafire endeksli türk insanıysanız bildiğin üçlü kanepeden çift kişilik hatta 4 kişilik yatak* çıkar o da önemlidir. yatak haline getirildiğinde adapazarı ovasına dönüyor bu koltuk.
  • "l" koltuk olarak da bilinir. göcebe hayatıma son verdigim an alacagım hede olup eve dair tek hayalimdir. bir de mümkünse ev sinema sistemi. neyse evet tek hayalim vallahi.
  • konfor olarak tasarlanan bir üründür. küçük evlere göre oldukça idealdir. son zamanlarda daha komplike çeşitleri artmaktadır. mesela i phone falan da bağlayabiliyorsunuz. hem şarj ediyor hem de kolonlardan müzik dinliyorsunuz falan. ilginç.

http://www.viscoyatakmerkezi.com/…delleri-fiyatlari

edit:imla vs. link ölmüş yaw
  • bir süre sonra tek yaşam alanınız haline gelen koltuktur. uyumak, yemek, tv, pc her ihtiyaç için yeterlidir. kısacası köşe koltuk candır.
  • eviniz yeterince büyük değilse ideal olan takımdır. kullanınız efenim.
  • azıcık kalabalık olunca balık istifine otomatik geçiş yaptıran şık ama kullanışsız koltuk.
  • son zamanlarda tüm mobilya firmalarının katalog ve showroomlarını süslemesi, hanımların yoğun talebi tamamen git gide küçülen konut ebatlarıyla ilgilidir. yani aslında ekmek arasına daha az köfte koyma yoluna inşaat şirketleri. bugünkü m2 birim fiyatlarından eski ölçülerdeki konutları üretmeye kalktıklarında hedef kitle oldukça daraldığından satış zorlaşıyor.

hasıl ı kelam eyyy hanımın maaşıyla 3+1'in taksidini ödeyecek, kendi maaşıyla da evi geçindirecek olan kardeşim! küçücük oturma odan için en uygun dizayn köşe takımıdır evet.
  • (bkz: #57528656)