şükela:  tümü | bugün
  • bmw, mini, land rover marka taşıtların bayiiliğini yapan kosifler group şirketidir.
  • bostanci'daki ana binasinin disinda, bagdat caddesi'nde ve antalya'da da birer subesi bulunan, turkiye'nin farkli yillarda en cok bmw satan bayii'si unvanina sahip sirketi..
  • şöyle bir viral yapmışlar. başarılı olmuş: http://video.sozcu.com.tr/…gilinize-izletmeyin.html
  • fönlü saçlar, full makyaj, 1 metre topuk ve düğüne gidecek kadar şık giyisili kadınların hep nerede çalıştığını merak etmişimdir artık buldum, kosifler oto'da çalışıyolarmış. her sabah önünden geçiyorum henüz çirkin bir kadının içeri girdiğini görmedim.
  • en azından satıcılar bağlamında borusan oto'ya göre çok daha ahlaklı olan kurum.

şöyle ki:

3 yıl kadar önce hali vakti yerinde olan bir abimiz bir bmw almaya karar vermiş borusan'a gitmişti. ancak istediği renk, döşeme vb. kombinasyonu ellerinde olmadığı için abinin yaklaşık 3-4 ay kadar beklemesine gerek olduğunu kendisine bildirmişler. ellerinde olan arabaların detaylarını ve fiyatlarını verip, onların içinden bir seçim yapmasının daha doğru olacağını söylemişler. ancak ellerindeki arabaları incelemiş, oturmuş düşünmüş arabanın kasası daha yeni çıktığı, bu sebeple uzun süre kullanacağı ve zaten bmw olması sebebiyle bir ton da para vereceğini göz önünde bulundurarak eldekilerden seçmek içine sinmemiş, beklemeye karar vermiş. kararıyla borusan'a gidince 3-4 ay olan süre için satıcı arkadaş bu sefer 5. ayın sonuna anca gelir, eldekileri bir daha düşünün diye diretmiş.

sonra abi bir de kosifleri deneyeyim dediğinde ne duysa beğenirsiniz? 5 aya gerek yok 2. ayın sonuna yetiştiririz istediğiniz arabayı, istediğiniz şekilde. ve dedikleri gibi de araba 2. ayın sonunda geldi.

kıssadan hisse; bir gün parayı bulur bmw almaya karar verirseniz borusan'a değil kosifler'e gidin.

evet asrın aklını verdim tebrikler için teşekkürler, ahah.

edit: imla.
  • ikinci el almak için ilk bakılacak yerlerden biridir kendisi.. genelde çok çok temiz arabalarla ilgileniyorlar ve bir sıkıntı varsa o arabayı almıyorlar. ikinci olarak sahibini çok güzel yoldukları için piyasadan gerçekten daha ucuz bir fiyat veriyorlar ve pazarlık payları oluyor.. mesela 90bin edecek arabayı 60 bin liraya alıyor bunlar, 70 bin lira fiyat çekiyorlar siz gidik sıkı pazarlık yapıp 61 bin lira verirseniz elinizde kalıyor araç..

arabamı yeni almıştım ki 2009 model c180k avangarde sattı bu zalımlar.. henüz 58 bin km'de idi yavrucak ve 56 bin liraya verdiler gitti...
  • 2012 model bmw mi sırf içine bindim diye 69 bin fiyat verdiler, mecburen vermek zorunda kaldım, temiz ikinci ellere bakıyorum.
  • "sen arabanı satma, biz gene de sana 60 bin verelim" dediler lan bana da. bir noktadan sonra alışkanlık yapmış herhalde. affetmedim tabi hemen parayı cebe indirdim.
  • 60000 liraya araba veriyolar diye duyduğum, gittiğimde beni araba verdikleri mekan. şu an dubai'deyim :( ben annemi özledim...
  • arabada karı emdim diye 2008 model opel extor 541s'imi 40 binden alan firma. ulan tamam araba günah yuvasıydı ama benim ne suçum vardı.