• resmi adı koska'dır fakat halk arasında "koska ev baklavasında %50 indirim" olarak bilinir.

istanbul'un neresine gitsem, yıllardır hep aynı ibare. "koska, ev baklavasında %50 indirim"...
  • kağıt helva paketleriyle yarmış firma.

rengarenk paketin üzerine, bir kedicik , bir ayıcık ve ortalarına da kağıt helvayı ısırır vaziyette bir palyaço resmedilmiş.
    üzerlerine de isimleri yazılmış, kedicik minnoş, ayıcık boboş, ve palyaço totoş. *

(bkz: http://img97.imageshack.us/…g97/8093/image008qb.jpg)
    (bkz: http://img688.imageshack.us/…688/2558/image009f.jpg)
  • neredeyse tüm ürünlerinde glikoz şurubu olan firma.
  • helvalarının çoğunda şeker yerine glikoz şurubu kullanıyorlar.hem diğer markaların 3 katı fiyatına sat hemde şeker koyma.
  • istiklal caddesindeki şubelerinde portakal suyu satıyorlar hemen dükkanın girişinde. süper can çektirici biçimde de sergiliyorlar. sıkma portakal gibi gözüküyor. bugün denedim amma taze sıkma portakal suyu değilmiş meğersem onlar. hatta portakal bile olduğundan şüpheliyim. bir şeye de bok püsür karıştırmayın ya.
  • http://www.youtube.com/watch?v=uxqcpwtzwey

çocuk tahin pekmezden bi parmak alıyor ve;

- mmm.. çogg güzel olmuş.. tahin pekmez yersem çoook güçlü olurmuşum. babamın gücü ondan geliyomuş, annem öyle söylüyo.

asjdssdg ... annesinin çocuğu karşısına alıp, "oğlum bak, baban öyle güçlü öyle güçlü ki sorma, her gün tahin pekmez yiyor" deyişi geliyor aklıma. (oğlum şu minderi versene oturamıyorum)

bugün yemek yerken tahin pekmez reklamına denk geldim, ekrana kahve püskürttüm diyenlerle dalga geçerdim ama cidden ne var ne yok püskürtüyordum.

çocuğun tatlılığına ayrı, reklamın şenliğine ayrı hayran kaldım. işte böyle reklamlar görmek istiyoruz.
  • tahin pekmez reklamları çok feci.

çocuk: babam kadar güçlü olacak mıyım?
    yaratık: onu da annene sor.

ne o öyle, "anana sor"
  • herşeyini yemek istediğim mükemmel firma.
    fıstık şekerleri enfes, şeffaf kutularda satılıyor, dışı yeşil renkte çıtır şeker kaplı, içinde şam fıstık ve çikolata dolgusu var, çatır çutur yeniyor.
    cevizli sucukları, fıstıklı ve kakaolu helvaları da bir o kadar güzel.
    alaturka ve de kaliteli. tek geçerim.
  • glikoz şurubu kullanmasına neden bu kadar şaşırıldığını anlamadığım firma. kullanmayan mı var? o iyi pastanelerde satılan ürünlerde de var ne yazık ki. bir torku yüzde yüz şeker pancarı kullanıyoruz diyor ama tüm ürünlerde bu yok.

geçen hafta sadece koska ürünleri satan bir şubesine gittim. lokumları resmen damağınıza yapışıyor ve gitmiyor. ben helva yemem ama annem denesin diye bademli helva aldım. tadını beğenmemiş belli. duruyor. şam yani şambali tatlıları vardı ufak pakette. normalde hayatta aklıma gelmez ama güzel geldi küçük küçük. onlardan aldım denemek için. nasıl bir şeker ya da daha doğrusu glikoz şurubu basmışlarsa ağda gibiydi. biraz kendilerine çeki düzen vermeliler. benim gözümdeki imajları iyiydi eskiden. şu an hiç öyle düşünmüyorum.
  • sitelerinde aşağıdaki ifade bulunan marka. bu kadar saçma bir yalan uydurarak neyi amaçlamışlar çok merak ediyorum.

"tahinin faydaları nelerdir?
    sadece iki kaşık tahin, yarım kilo bifteğe eşdeğer protein içerdiği için çocuklarda kas gelişimini destekler"

merak edenler için 100 gram biftekte 21 gram civarı protein varken 100 gram tahinde ise 17 gram civarı bir protein vardır. yani eş miktarda karşılaştırınca bile tahinde daha az protein var.
hesabın var mı? giriş yap