• karakoy kat otoparkinin altinda (sahildeki) arka tarafta biz sayin musterilerine hizmet eden, asil isi tatlicilik olan fakat su anda sadece karakoyde kebapcilikta yapan muhtesem lezzet satan yer. karakoy haricinde sadece merterde subesi vardir. sobiyeti ve sekerparesi mutlaka tadilmalidir. karakoyde yemek yenilecekse burada iskender ve ezme salata tercih edilmelidir.
  • istanbul'da şu ana kadar yediğim en mükemmel tatlıları yapan orgazmik tatlar dükkanı.
  • özellikle karaköydekine aşina olduğum her sabah st benoit nın kahvaltı mekanı olan yer
  • zevke göre değişir tabi ama hemen arka tarafındaki karaköy güllüoğlu'na göre daha iddiasız lezzetler sunan yer. ayrıca tatlı sattığı yerden geçilebilen restoran kısmı da bizi dumur etmiş, görmeyi beklediğimiz kurumsal kimliği yerle bir etmiştir.
    ama itiraf edelim ki fiyatları nâmına göre çok uygundur.
  • tatlicilikta marka olan gulluogluyla ayni binada olmasina ragmen manyak tatlilar yaparak gulluogluna ayar veren muessesedir. prenses diye bir tatlisi vardir ki ancak yiyerek o duygulara gark olabilirsiniz o lezzetin tarifi ne mumkun.
  • fiyatlariyla ve lezzetiyle karakoy'de gulluoglundan sonra ikinci adresimiz olan mekan. gelin bohcasi harikadir efenim, yiyen yerinden kalkamaz.
  • yıllar evvel kapanmasına yakın bir vakitte tesadüfen gidip kadayıfını yedikten sonra ustayla tanışmayı talep edip ustanın ellerini hürmetle sıktığımız mekan. ben böyle kıvam, böyle özen görmedim, bütün ünlü yerlerde tatlı yedim ama bu kadar lezzetlisini görmedim dediğimde patron kasadan kafaısnı kaldırıp, "allah'ın gücüne gitmesin ama, bundan iyisinini de anca allah yapar abi" demişti.

yıllar geçti daha iyisini yemedik.
  • baklava denen sanatın en büyük icracısı. güllüoğlu faşizmine inat...
  • yıllar sonra beni baklavayla tekrar barıştıran, en kısa zamanda diğer tatlılarını denemeye kararlı olduğum mekan. umarım bozmaz kalitesini. antep fıstıklı baklavasını yemek ölmeden yapılacaklar listesine hemen eklenmelidir.
hesabın var mı? giriş yap