şükela:  tümü | bugün
  • bu nece bir gaflettir? yok kellesini gönderelim, yok rahibi değil hz.isayı göndersek, yok papazı müslüman yapıp sünnet edip öyle gönderelim ki dolar 1 tl olsun... bu rahip brunson, 1.dünya savaşındaki avusturya-macaristan veliahtının yanında sinek osuruğu gibi kalır. hiç bir ehemmiyeti yoktur. o veliaht ve suikastı bile basit bir kıvılcımdan başka bişey değildi. kutuplar oluşmuş, kılıçlar kınlardan çekilmek üzere, paylaşım haritaları bile hazırlanmış ama bütün olay bir veliahtın öldürülmesi yüzünden nasıl çıkmadıysa türkiye cephesinden baktığımızda da rahip brunson abd için basit bir kukladan başka bir şey değildir. abd-çin ticaret savaşını veya abdnin rubleye operasyonunu da mı brunson başlattı. yok arkadaş büyük savaş kapıda, gruplar oluştu, türkiye ise ilk savaştaki italya misali henüz karar verememiş ve grubunu aramakta. konu açılmışken 3. dünya savaşı muhtemel gruplarını saymadan olmaz:
    1.grup: listeynşayn, moldova, brezilya, kanada, çin, meksika, afganistan
    2.grup: amerika b.d., uruguay, kuzey kore, rusya, seyşeller, ürdün
    3. grup: türkiye, israil, japonya, ab ülkeleri(belçika hariç), iran, hindistan, demokratik kongo cumhuriyeti
  • he aq zaten wwf de arşidük ferdinand sırp bir serseri tarafından öldürüldü diye çıktı. safsınız aq evanjelistler iktidar ve tanrıyı kıyamete zorlamaya çalışıyor psikopatlar mesih isa insin diye armageddon savaşı çıkaracak pijler.
  • ortada savaş göremiyorum savaşmak için hayatta olmak gerekir biz çoktan öldük
  • savas varsa, bu arapci mallari savas ganimeti olarak verelim amerigaya mevzu kapansin diye dusunmeme sebep olan baslik
  • batan ekonomiyi , ekonomik savaş diye nitelendirmekle aynı şeydir.

lan betona yatırım yapmıssın, bol keseden borçlanmışsın, piyasalardaki para bolluğunu hep sürecek sanarak tüketim ekonomisi oluşturmuşsun, ihracat ülkesi olmak yerine ithalat ülkesi olmuşsun, sonra ekonomi yan basınca sendeleyince "ekonomik savaş" diyeceksin.
    ha birileri bir de bu durumu rahip'e bağlayacak...
    sonra başka biri de buna ekonomik savaşı rahibe bağlamayın diyecek.
    ben türklere herşeyi öğrettim ama bankacılığı öğretemedim (türk atasözü)