şükela:  tümü | bugün
  • her ne kadar orijinal adıyla hitap etmek oluyorsa da, sapiens kısmı tamam da, niye homo deniyor? denilesi durum. illâ kavga çıkartacaklar yani! edebinizi takınıp şuna insanoğlu deseniz ölür müsünüz? ya da sapiens deyin.

(bkz: homo deme homonun allahını görürsün)

(bkz: homo deme bir gün lazım olur)

ek: "ekşi sözlüğün mottosu kutsal bilgi kaynağı idi. şimdi ise saçma sapan başlıklar ve entryler yuvası. tık almak uğruna ülkenin en güzel oluşumlarından birinin içine edildi. yazık."

sözlüğün güzide bir özelliği var; tarihte bugün'e tıklıyorsunuz ve ekşi sözlük'ün tarihinden bu yana ne gibi başlıklar açılmış, ne gibi entry'ler yazılmış, bunları görebiliyorsunuz. çok garip ki, günde 9-10 tane tarihte bugün'e gidip ilk kuruluş yılına kadar gidip açılmış başlıklara entry girerken genel olarak problem yok; ancak bu tarz başlık açınca "(...)mottosu kutsal bilgi kaynağı idi. şimdi saçma sapan başlıklar ve entry'ler yuvası(...)" oluyor. acaba o "idi"deki tarih aralığı nedir sevgili yazar? 2005 mi? demek ki sözlük 99'da açıldığında da bok gibiymiş, sonradan düzelmiş. ama 2005'e de mesela gittiğimde benzer başlıkları görebiliyorum. eee peki kıstas ne? kıstas senin, "içerikleri inceleyerek ödev hazırladığın", "genel kültürüne büyük katkıda bulunmuş türkiye'nin öncü internet oluşumlardan ekşi sözlük" mü? içeriğinden ödev hazırlayamaz hâle gelince mi ekşi sözlük tü kaka oldu? eğer şahsıma yönelikse, seyrettiğim dizilerle, filmlerle, okuduğum kitaplarla ilgili entry'lerimi görüyor musun? yoksa sadece x bir başlık görüp, "beni kültürel ve entelektüel olarak doyuramayan bir platform hâline geldi," mi diyebiliyorsun? marifetin, yetin bu kadar mı? ekşi sözlük gündemden ibaret değil, bugünden ibaret hiç değil - "ekşi sözlük" logosuna tıklarsan önüne rastgele başlıklar da getirebiliyor. kaldı ki ekşi sözlük yüksek oranda espri, geyik içeren bir site. bana göre de mesela (tarihte bugün kıstas alınarak) seneler içinde iyice siyasi ve politik bir yer hâline gelmiş. bir kitapla ilgili bilgi edinebileceğimiz başlıklar, kadının birinin kürk mantolu madonna'yı popçu madonna sanması üzerine. sana bu mu bilgi veriyor, ödevlerine kaynak oluyor?

sözlüğe bundan 5-6 sene öncesine kadar bir entry girerken altına üstüne, kıçına başına, "ironidir", "ironi içerir" diye yazmaya bile gerek olmazdı. şu an buraya gelip bayağı, "ironi içerir," demem gerekiyor. "ama güldürmedi, komik de değil" - sana göre değil. başlık altına sen dahil birkaç kişi gelip entry yazmışsa, birilerinin bu alaycı yaklaşımla ilgili iyi kötü fikri var demektir. birilerini öyle hunharca eleştirmeden, "koskoca bilgi kaynağı ekşi sözlük ne hâle geldi..." diye hayıflanmadan önce bi' neyi ne için dediğinizi bilin. gerçekten saçma sapan argümanlarla gelip, -belki de- haklı olabileceğiniz bir konuda haksız oluyorsunuz. sözlüğe troll'leri dolduran ben değilim, dolayısıyla başlığı açıp entry'yi yazanın troll olup olmadığına karar verecek olan sizlersiniz, ben kalkıp da, "ama ben o troll'lerden değilim," demek zorunda da değilim.

son olarak da; ekşi sözlük tdk değil, redhouse değil, wikipedia değil (bkz: 29 nisan 2017 wikipedia'ya erişim yasağı). sen sözlükteki hangi başlık ve entry'den ne gibi bir anlam alıyorsan o seni gerer, başlığı açan ve içini dolduran kişiyi değil. "52 santimlik penisi olan adam" başlığıyla ilgili sana benzer biri eleştiri yöneltip, "böyle başlıklar niye var sözlükte?" dediğinde, ssg çıkıp, "demek ki birilerinin de bilgi kaynağından anladığı o, yapacak bir şey yok," demişti. sitenin kurucusu bu şekilde açıklama yapıyorken, senin tribin kime?
  • ilk defa bir karikatürün gerçek olduğuna şahit oluyorum

aynı bu adam tıpa tıp hem de
  • hey gidi ya. yıllar boyu heyecanla yazar olmayı beklediğim, içerikleri inceleyerek ödev hazırladığım, genel kültürüme büyük katkıda bulunmuş türkiye'nin öncü internet oluşumlardan ekşi sözlüğün düştüğü hale bak.

ekşi sözlüğün mottosu kutsal bilgi kaynağı idi. şimdi ise saçma sapan başlıklar ve entryler yuvası. tık almak uğruna ülkenin en güzel oluşumlarından birinin içine edildi. yazık.

tanım: insan dediğimiz canlıya bilimsel adı ile hitap etmektir.
  • yillar once konuyu unlu rapci ali g. de gundeme getirmis ve yaninda bulunan profesorlere atarini yapmistir.

https://www.youtube.com/watch?v=36x8azvqhg0
  • sana (bkz: homo sapiens) diyenin ben...