şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bazen olur kimi bünyelerde. bir haber alırsınız, bir şey olur, koşmak istersiniz minicik odanın içinde. oda yetmez koridora açılırsınız, olmadı dışarı çıkar koşarsınız. daha ileri aşamalarda, depar atma isteği oluşabilir.
  • bunyedeki enerji patlamasi.
  • montaj yaparken insanın kafasına dank eden, kaçış yollarından biri.
  • (bkz: run lola run)
  • bu istek bilimsel olarak açıklanmak istenirse; hayat bazen durup durken olağanca hızı ve büyüklüğüyle o kadar sert çarpar ki siz durup durken halinizle, (bkz: statik) yakalandığınız için ve bünyenizin hayat yanında küçüklüğü göz önüne alındığında momentum etkisiyle bi sürat kazanırsınız devrilmemek içinde ayaklar çalışmalıdır. (bkz: dinamik)
  • dik bir şekilde yere bakılıpta yer ile gözlerinizin arasına giren devasa bir göbek gördüğünüzde oluşan bir istektir.

"ohoo göt göbek almış yürümüş, hafta sonları ormanda koşayım ben, iyi gelir."

ama nafiledir. ormanda koşulacak olan o hafta sonu hiç gelmez. hep bi' bahane, hep bi' üşengeçlik sonra.
  • dün kendimde karşılaştığım hadisedir. sanıyorum ki enerji birikmesinden kaynaklanıyor. yarı yıl tatili sebebi ile bütün gün yatan bünyenin isyanıdır.
  • ''..upuzun çayırlarda, yalınayak ko$mak istiyorum
    saçlarım rüzgara konuk, yüzüm dağlara dönük
    göğsümün çeperini ölümle sınayan esaret
    ve yüreğimi yararcasına zorlayan cesaret

kıyasıya vursun, vursun istiyorum
    ko$mak, ko$mak istiyorum sevgilim
    dönemezsem, beni affet.. ''

(bkz: dokunma yanarsın)
  • zaman zaman rüya sırasında bünyeme hasıl olan istek. deli gibi koşmak istersin ama ne mümkündür. sanki sırtındaki lastik halatlarla bir yere bağlanmış gibi hissedersin ya da dizlerine kadar bir kumun içine gömülmüşsün de hareket edemiyorsun. çok fecidir.