şükela:  tümü | bugün
  • harun doğusavul'un yazdığı, 90'lardaki derin devlet yapısını anlatan ve o döneme detaylı ve etraflıca ışık tutan kitap.

kapak
  • türk gladyosu ve mossad altbaşlığıyla yeni baskısı sonunda çıkmış kitap. bu kitabı yıllar önce kütüphaneden ödünç alarak okumuştum. daha sonraları kitabı önerdiğim arkadaşım ne kütüphanede, ne de başka bir yerde bulabilmişti.
  • bir 90lar cocugu olarak o zamanki mansetleri hatirliyorum hayal meyal. meger neler kacirmisiz nasil bizi kandirmislar insan gercekten sasiriyor. ozellikle donemin onemsiz gorunen olaylarinin basliklarinda gazete kupurlerinin olmasi cok hosuma gitti. maalesef anladigim kadariyla internette bulunmuyor bu kitap. ben de bir arkadasimdan odunc almistim.*
    tanim: ufku 2 katina cikaran bir kitap.
  • 90'lara ısık tuttugu kadar 2000'lerdeki bir suru tartismali olayin arkaplanina dair de bilgi sunan onemli kitap. mesela (bkz: 25 ocak 2004 beşiktaş samsunspor maçı)

kac yildir tavsiye ettigim kisiler edinemiyordu. internette dolanan pdf hali de kalitesizdi. yeni baski yapmasi iyi oldu.
  • ülkeyle alakalı bütün bildiklerimi bana unutturan, yaşadığımız ülkenin sandığımızdan çok daha fazla çetrefilli olduğu gerçeğini suratıma tokat gibi çarpan muazzam kitap.

harun doğusavul’un askerleriyiz.
  • 2005 yılında üniversite hocamın ilk baskısını mezuniyet hediyesi olarak verdiği, o dönemin koşullarında bulunması çok zor olan harun doğusavul’un çok değerli kitabı. t.c.nin o hiç bilmediğiniz kirli, bir o kadar da tehlikeli oluşumlarının cesurca kaleme alındığı şaheser.
  • yalnızca tek basım yapabilen, basıldıktan hemen sonra toplatılan sahaflar da bile neredeyse bulamayacağınız yalnızca sayılı insanda bulunan türkiye cumhuriyeti'nin kara dehlizlerine ışık tutan muhteşem bir çalışma.