şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #22100986)
  • son zamanlarda, en fazla giydiğim, en çok sevdiğim ayakkabı türü...

geçen sene kışın flo' dan aldığım ayakkabımla gurur duyuyorum, ne yalan diyeyim...

koşarken acayip rahat.
    sadece koşarken de değil üstelik, her yerde, her zaman..
  • eğer kaliteli bir tanesi alınırsa koşu performanısını hatırı sayılır miktarda etkileyen, uzun vadede eklemlerinizi korumak açısından diğer ayakkabılardan daha sağlıklı olan ayakkabı.
  • mümkünse sadece koşarken değil günlük hayatta da tercih edilmesi gerektiğini düşündüğüm ayakkabı çeşidi. tipi güzel diye aldığınız diğer spor ayakkabılarıyla ve koşu ayakkabılarıyla aynı uzun yolu kat edin akşam eve döndüğünüzde aradaki farkı zaten siz de hissedeceksiniz.
  • konuya son derece hakim bir insan olarak konuşuyorum: en iyi performansı alabileceğinizi düşündüğüm ayakkabı modeli şudur.
  • indoor modelleri ile asla ve asla gaza gelip basketbol oynanmaması gereken ayakkabı türü olduğunu acı içinde öğrendiğim ürün.

yıllar içinde en sonunda gaza gelip basketbol ayakkabısı dışında salonda giyme amaçlı bir koşu ayakkabısı aldım, spinning, fitness vs derken benimle mutlu mesut eskiyecekti kendisi ama bir gün "ooo beyler napıyonuz la kaç zamandır yoktunuz" ifadeleri ile başlayan gaza gelme sürecinde risk alıp pis bir basketbol maçına başladım ve sonuç; aynı şekilde 2 kez bilek burkulması ve şişen bir ayak bileği.

herşey yeri ve zamanında güzel. aman gaza gelmeyin. gidin koşun, ne bileyim ağırlık kaldırın. yanlış işlere bulaşmayın.
  • normal numaramdan 2 numara daha büyüğünü giydiğim ayakkabı çeşididir. moralimi çok bozmuştu önce, ama kabullendim artık.
  • normalden en az bir numara büyük alınması gereken spor tip kundura. genel olarak koşu ayakkabılarının kalıpları küçük olur. ayrıca uzun mesafe koşuyorsanız (bkz: yarı maraton) (bkz: maraton) (bkz: ultra maraton) koşu sırasında ayağınız şişeceği için yarım numara büyük almakta fayda vardır.
  • taban kısmının esnek, özellikle de orta tabanın enerji sönümleme kapasitesinin yüksek tutulduğu ayakkabılardır.

öyle olmalıdır ki koşarken yere temasınızda eklemlerinize binen yük dağılarak azalsın.

görünüşü kabadır, ağırmış gibi gözükse de çok hafiftir. ancak kısa mesafe koşulacaksa bu ayakkabı türü de değişime uğrar; rüzgarı daha az kesen, ayağa tam oturan ayakkabılar seçilir.
  • new balance in bu konuda takdir edilecek çok güzel ayakkabıları var.yabanci bir siteden siparis verdim birtane fiyatına 2 tane aldim