şükela:  tümü | bugün
  • bu sabah koşuda rastladığım durumdur. abimiz sesi sonuna kadar da açmış hem koşu yapıyor hem kuran dinliyordu. nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça. bi kere bu kuran da olsa şarkı da olsa sesi açıp dinleme geleneğimiz zaten toplumumuzun kanayan yarası. bir de güzel kardeşim bu senin kutsalın değil mi? yani gündelik basit bir işini yaparken fonda kuran çalmak allah kelamına saygısızlık olmuyor mu? zaten yüzde doksan ihtimalle ne dediğini de anlamıyor. bu resmen müslüman bedavacılığı, ooh sabah sporumu yaparken kuranımı da dinleyeyim bedavadan sevapları toplayayım. eğer hakikaten saygı duyuyor, sahipleniyor ve hakkını vermek istiyorsan gidersin camiye veya evine fonda çalarsın kuranı önüne de açarsın meali okursun.

    şimdi kendisine sorsan ali imran 191 i kendine referans gösterir: "onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken allah'ı anarlar; göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. ve "rabbimiz! sen bunu boş yere yaratmadın, sen yücesin, bizi ateşin azabından koru."derler.”
    zaten bu ayetten hareketle kuranı ev işi yaparken, yürüyüş yaparken, ders çalışırken fonda müzik gibi çalmakla aha bu hale geldi islam anlayışı.
    işin sonunda ya bunlar müslüman değil ya ben diyor insan. allah sonumuzu hayretsin.