şükela:  tümü | bugün
  • tamam abi herkesin her markada başına gelen durum eyvallah onu gördük anladık.

biri de neden olduğunu yazsın yok mu şurayı okuyan bir uzman*
  • 1-dar giymeyin.
    2-tombalayı az çekin
    3-denim kumaşın üzerinde çok yıkama, işlem yapılmışsa o pantolonlardan uzak durmanızı tavsiye edebilirim.
    4-markalı üründen ziyade ihracat fazlası model kovalayın.
    5-bir kota en fazla verilecek rakam 100 tl dir. bilindik markalardan uzak durun. tanınmadık dükkanlardan alacağınız kotlar daha dayanıklı çıkacaktır.
    6-büyük firmaların tr piyasasına sürdüğü malların kumaşı çoğu ithal(asya ve uzakdoğu bir kısmı bae)
    7-markası veya yıkaması sizi cezbedebilir ama bu zamanla ürünlerinizin salmasına ve de deforme olacağına sonra yine kota ihtiyacınız olacağını unutmayın.
    8-ihrac fazlası defolu ürün satan yerleri kovalayın. avrupa piyasası pamuk oranı yüksek dayanıklı kumaştan üretim yaptırmaktadır.

olayın içinde olduğumdan dolayı aklıma gelen noktalara dikkat çekmek istedim. kişiden kişiye göre değişir. ama 50 liraya burun bükerek aldığınız denim pantolon, markalı ürünü s*kip atabilecek kalitede olabiliyor.

bu konuda yardım tavsiye isteyen arkadaşlara yardımcı da olabilirim. sonuçta süreç ciddi ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç. bir pantolona fazladan para vermeyin. yazık günahtır.

sevgiler.

edit:imla
  • hayatımda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım, bir kot nasıl eriyebilir tahmin etmekte zorlanıyorum.

bir fotoğrafla beni aydınlatabilirseniz sevinirim:)
  • yeni likralı denilen çakma kot kumaşlarında daha kolay oluyor. eski sert, gerçek kot kumaşları daha uzun ömürlü ama artık o kumaşı kullanan marka kalmadı sanırım.
  • bütün markalarda yaşanan durum benim tecrübeme göre wrangler. marka kotlar biraz daha dayanaklı bu konuda
  • siz nerden buluyorsunuz böyle çöp pantolonları ya
  • mavi'den aldığım bütün pantolonlarda başıma gelen hadise. şu ana kadar bacak arası en uzun dayanan pantolonum ltb oldu.
  • şişman olduğunuzun göstergesidir.
  • (bkz: terleme)+(bkz: sürtünme)
    alev çıkıp sikimizin yahmadığına dua etmemiz gerekir.
  • bacakların kalın, poponun büyük olduğunu gösterir. bu erimenin sebebi bacakların iç kısımlarının birbirine sürtmesidir.

ayrıca bu erime konusunda nam yapmış bir yerli markamız var; (bkz: mavi jeans.)