• acilen icat edilmesi gereken mucizevi bir alet. sadece gerçekten ihtiyacınız olduğunda kullanmanız için limitlenmiş korna biçimidir. akbil gibi bişey işte. herkesin günde 20 korna hakkı olsundur misal. 20 kere kornaya bastıktan sonra kilitlensindir. böylece kornaya basarak kırmızı ışığı, yeşile döndürdüğünü sanan insanlar azalabilir.

çok istiyolarsa, akbil gibi kornaya basma doldurabilirler gerekli yerlerde. devlet de para kazanır. tiksiniyorum kornadan. evet.
  • havali kornalardan daha cok kontur dusmesi gereken super icat.
  • iyi guzel dusuncedir de, acil durumlar icin kota asilabilmelidir ozel bir tusla.

zira, (allah korusun) dusunun bir kere, acil bir hastaniz var ve trafigin en berbat oldugu anda onu hastaneye yetistirmek zorundasiniz.
    bunu sadece 4luleri yakarak basarabilmeniz cok zor.
  • daha köklü bir çözüm için (bkz: ticari araclarin kornalari sokulsun kampanyasi)
  • benim de aklima geldiydi bu. gunde belirli sayida haktan cok, belirli surelerle kilitlenmesi daha iyi olacaktir. iki saniyeye kadar caldiktan sonra (1 saniyeden kisa calislar 1 saniye kabul edilir, 10 saniye icerisinde 2 saniye kotasi dolar dolmaz ses kesilir) kornanin 30 saniye kadar devre disi kalmasi gibi.

bir baska uygulama da cevredeki ambient gurultuye gore korna volumunun otomatik ayarlanmasi olacaktir. sabahin ikisinde kornalar kisik calsin, sisli trafiginde yuksek sesle calsin. bu sistemin gunun saatine gore degil mutlaka gurultu durumuna gore calismasi gerek ki disaridan mudahale pek olamasin.

ha, bu cihazlari kurcalamak/modifiye etmek ruhsat sahibine yuklu para cezasi olarak geri donsun. (utanmasam hapis de isterdim ama yok artik)
  • uzulerek mudahele etmek istedigim durumdur efendim :)

(bkz: trafikte korna calmanin ucretli olmasi)
    (bkz: aramaya inanmak)*
  • benim de aklıma (bkz: paralı korna) gelmişti. *
    yeminle özellikle minibüsler bütün hasılatı bırakırdı memura..
    ben böyle hoyratça kullanılan korna duymadım arkadaş!! bi de taksiciler...
  • 50 saniyeden sonra 3 desilbele düşecektir.
hesabın var mı? giriş yap