şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz günlerde koton beşiktaş şubesinden internetten gördüğüm bir ayakkabıyı almak için gittim. ayakkabılara baktım, gözüme kestirdiğim bir iki model vardı. deneyerekten aldım nihayetinde.

ayak numaram 42, koton mağazasında da yine 42 numara ayakkabıyı deniyorum ilk başlarda iyi oldu hatta ''42 numara böyleyse 43ü denemeye gerek yok'' diyorum. bir tane aldım. beyaz renk spor ayakkabı, günlük kullanabileceğimiz türden hani. neyse, ayakkabı daha ilk günden vurmaya ve canımı acıtmaya başladı. giydikçe açılır mantığı ile zorlamaya devam ettim. yok, bana mısın demedi. topuk yara oldu.

sonrasında ''belki 43 numarası iyiydi hata ettim 42 numara almakla'' diye düşündüm. aynı mağazaya gidip 43 numarasını denedim, bildiğin çuval gibi bol geldi. başka ayakkabı alayım, sonuçta kullandık bu ayakkabıyı ve değiştirmeyecekler belli yani diye düşündüm. bu sefer yine aynı mağazadan gidip başka model bir ayakkabı aldım siyah renkte. o da 42 numara idi. bu ayakkabı da bu sefer baş parmak tarafından vurdu ve dehşet derece yara oldu. bırakın ayakkabı giymeyi, çıplak ayakken bile sızım sızım sızlıyor.

zerre abartmıyorum arkadaşlar. bir de ayakkabı bir saldı kendini, ilk gün ayağıma tam olan ayakkabı şu an sanki 1-2 numara büyükmüş gibi duruyor. ne yapacağımı şaşırdım açıkçası. kabahat bende ki tekrar gidip koton'dan ayakkabı alıyorum.

sevgili koton yetkilelerine sesleniyorum. giyimde eyvallah ama ayakkabı işine girmeyin şefim siz. 42 numara 42 değil, 43 numara hiç 43 gibi değil. ne kadar umrunuzda olur bilemem ama sizden aldığım iki ayakkabıyı da çöpe atacağım ya da ihtiyaç sahibi birisine vereceğim bulabilirsem.
  • şu linkten daha detaylı görülebilecek kalıptır.
  • demek ki külkedisi sen değilmişsin. zorla prenses olunmaz.

(bkz: derdini ..)
  • koton'dan ayakkabı alındığı için tüketici rezaletidir.
    ayakkabı, ayakkabıcıdan alınır.
  • 50 liralık ayakkabı alıp sonra ekşi’de şikayet başlığı açmak. ilk defa bir rezalet başlığına girip gerçekten rezalet buldum, teşekkür ediyorum.

koton’a rezalet puanım: ?/?
    başlığa ve açan yazara rezalet puanım: 8/10